fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka

Ostre spięcie na Lewicy. Młody działacz wygarnął wiceministrowi

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Wiceminister Maciej Gdula uważa, że gdyby młodzi poszli licznie głosować w wyborach samorządowych, to wynik Lewicy byłby lepszy. Jeden z młodych działaczy z Krakowa w odpowiedzi zarzucił byłemu posłowi, że szuka winnych na zewnątrz, a sam nie angażował się w kampanię.

Gdula obwinia młodych za słaby wynik Lewicy

Podsekretarz w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula udostępnił na X post Sławomira Kalinowskiego, profesora Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, który z kolei udostępnił wyniki exit poll Ipsos. Wynika z nich, że osoby które nie ukończyły 29 roku życia stanowiły 38,6 proc. wszystkich, które wzięły udział w wyborach samorządowych 2024. Kalinowski zastanawiał się przy tym, dlaczego tak wielu młodych „nie poszło na wybory”, a Gdula dodał, że to może być przyczyna "relatywnie słabego wyniku Lewicy".

Młody działacz: Przykre jak bardzo nie byłeś zaangażowany w kampanię

Oburzyło to jednego z krakowskich działaczy.

"Maćku, wynik w Małopolsce może byłby lepszy gdybyś podczas kampanii pojawił się w regionie albo chociaż odbierał telefony.
Bo dla mnie jako sztabowca, było to po prostu przykre jak bardzo nie byłeś zaangażowany w kampanię" - napisał Maciej Kamiński – 20-letni kandydat do małopolskiego sejmiku w okręgu krakowskim.


Uzupełnił, że nie dostał odpowiedzi na SMS-a od 29 marca. Natomiast wiadomość na whatsappie nie była odczytana od 12 marca.

Kamiński zasugerował, dlaczego Gdula nie został posłem. "Jak kilka lat mówiłem Maćkowi by pojechał w powiat, czy w kampanii w ostatni dzień chcieliśmy go zabrać do Miechowa i do powiatu krakowskiego to on mówił, ze mandat zrobi w Krakowie. Efekty jakie są takie są" - dodał.

Słaby wynik Lewicy w wyborach samorządowych

Niektórzy z internautów uważają, że to nawet lepiej, że wiceministra nie było widać w tej kampanii, bo gdyby to on prowadził kampanię, to wtedy wynik Lewicy byłby jeszcze gorszy.

W Małopolsce w wyborach do sejmiku Lewica z wynikiem 4,74 proc. nie przekroczyła progu wyborczego, a w całej Polsce uzyskała 6,32 proc. – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej.

ja

Na zdjęciu Maciej Gdula, fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka