Agata Młynarska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Agata Młynarska. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Agata Młynarska wściekła na rządzących polityków. Rozgniewała ją sprawa aborcji

Redakcja Redakcja Aborcja Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Niedawna debata w sprawie referendum aborcyjnego wywołała falę oburzenia zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników przerywania ciąży. Swoim stanowiskiem podzieliła się Agata Młynarska, której decyzje nowej władzy wcale nie są w smak... „Do czego to podobne, żeby w XXI wieku toczyć spory na poziomie argumentów ze średniowiecza!” - oburza się dziennikarka.

Agata Młynarska ostro reaguje po debacie sejmowej o aborcji

Dyskusja na temat legalizacji procedury przerywania ciąży powróciła do polskiego Sejmu. Zgodnie z obietnicą Szymona Hołowni, po zakończeniu wyborów samorządowych, politycy ponownie zajęli się tematem aborcji. Projekt złożony przez posłów Lewicy zakłada opcję pełnego dostępu do aborcji do 12. tygodnia ciąży bez podania przyczyny, jednak propozycje ze strony Koalicji Obywatelskiej oraz Trzeciej Drogi są znacznie ostrożniejsze. TD zaproponowała, by sprawa została rozstrzygnięta za pomocą referendum. 

Emocje Polaków wcale nie zostały jednak tym ostudzone, a wizja ogólnokrajowego referendum aborcyjnego oburza nie tylko działaczy pro-life, ale i wielu radykalnych zwolenników liberalizacji prawa. Do drugiego grona dołączyła Agata Młynarska, która na swoim Instagramie w ostrych słowach skomentowała propozycję TD.


Agata Młynarska: Aborcja była, jest i będzie

 "Wszystkim, którzy debatują nad prawem kobiety do decydowania o tym, co dzieje się z jej ciałem i w jej ciele, polecam książkę >>Aborcja jest<< Katarzyny Wężyk. Czy chcemy czy nie, aborcja była, jest i będzie" – zaczęła Młynarska. </p>

Dziennikarka stwierdziła, że osoby związane z Kościołem i religią nie powinny mieć prawa głosu przy decydowaniu na temat legalizacji aborcji. Młynarska nie kryła swojego oburzenia na mężczyzn, posuwając się nawet do napisania, że gdyby ciąża ich dotyczyła, przerywanie ciąży byłoby już dawno legalne.


Młynarska: Aborcja powinna być legalna i bezpieczna

"Dojrzałość polega na tym, żeby wziąć na klatę fakt aborcji. Tu żadne referendum nie jest na miejscu. To nie kościół i religia stanową prawo w świeckim państwie. Chodzi o to, żeby mieć wybór! Nikt nikogo do aborcji nie zmusza! (...) Do czego to podobne, żeby w XXI wieku toczyć spory na poziomie argumentów ze średniowiecza. Aborcja powinna być legalna i bezpieczna. Gdyby dotyczyła decyzji o ciele mężczyzny już dawno byłaby legalna. Nie dalibyście sobie panowie szans na takie męki i cierpienia. Szybko by to zostało uchwalone!" - zakończyła swój ostry wywód dziennikarka.


Salonik

Źródło zdjęcia: Agata Młynarska. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo