Źródło zdjęcia: Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka / Canva
Źródło zdjęcia: Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka / Canva

Wakacje kredytowe 2024 – już wszystko jasne. Prezydent podpisał ustawę

Redakcja Redakcja Kredyty Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy, która zakłada przedłużenie wakacji kredytowych także na 2024 r. - podała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Raty kredytu mieszkaniowego będzie można zawiesić dwukrotnie w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz dwukrotnie między 1 września a 31 grudnia.

Nowela ustawy o wsparciu kredytobiorców. Jest podpis prezydenta

Chodzi o nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Zgodnie z nowymi przepisami, kredytobiorcy będą mogli skorzystać z możliwości wstrzymania opłacania raty kredytowej dwukrotnie w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz dwukrotnie między 1 września a 31 grudnia.


Dla kogo wakacje kredytowe 2024

Z tego rozwiązania będą mogły skorzystać osoby, których rata przekroczy 30 proc. dochodu gospodarstwa domowego, liczonego jako średnia za poprzednie trzy miesiące, albo osoby, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku. Zawieszenie spłaty kredytu w tych okresach będzie przysługiwać, gdy wartość udzielonego kredytu nie będzie przekraczała 1,2 mln zł.

Resort finansów informował wcześniej, że z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

KW

Źródło zdjęcia: Andrzej Duda. Fot. PAP/Radek Pietruszka / Canva

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka