fot. Facebook
fot. Facebook

Donald Tusk udostępnił prowokacyjny wpis w sieci. Na efekty nie trzeba było czekać

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 295
Premier Donald Tusk udostępnił wpis na platformie X, w którym tłumaczył znaczenie zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Stwierdził, że wybór między KO a PiS jest jak wybór między Unią Europejską a Rosją.

Donald Tusk: Europa czy Rosja? KO czy PiS?

Premier Donald Tusk udostępnił wpis na swoim koncie na platformie X. Szef rządu próbował przekonać internautów, że wybór między KO a PiS jest jak wybór między Unią Europejską a Rosją.

- Zachód czy Wschód? Europa czy Rosja? KO czy PiS? To są wybory, przed którymi staje dziś Polska. Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych faktach, które potwierdzają takie właśnie znaczenie tych wyborów. Niech nikt dłużej nie udaje, że tego nie widzi - napisał szef rządu na platformie X.


Burza po wpisie premiera. Pereira wyciągnął mu niewygodną wypowiedź

Wpis premiera otrzymał kilka tysięcy odpowiedzi już kilka godzin po jego udostępnieniu. Szczególnie krytyczni wobec słów Tuska są komentatorzy związani z prawą stroną sceny politycznej.

Publicysta Samuel Pereira przypomniał premierowi, że ten w 2009 roku (tuż po agresji Rosji na Gruzję) miał "uznać z Putinem, że jest kilka wspólnych spraw do załatwienia". Zamieścił też link do wspomnianej wypowiedzi polityka.

- Mylą się Panu „Fakty” z faktami, bo jeśli chodzi o fakty, to one są takie, że od 2007 r. gdy został Pan premierem - polski rząd skręcił na wschód. Jeśli zapomniał Pan co robił albo to wypiera, to podrzucam wątek na odświeżeniem pamięci - napisał były dziennikarz TVP.


MB

Fot. Donald Tusk. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka