Golec uOrkiestra. Fot. commons.wikimedia.org
Golec uOrkiestra. Fot. commons.wikimedia.org

"Objaw nędzy, rozpaczy i upadku moralnego". Artyści komentują Eurowizję 2024

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 30
Eurowizja już za nami, jednak emocje związane z ostatnim finałem wciąż nie opadły. Swoimi opiniami na temat Konkursu podzielili się również Paweł i Łukasz Golec – muzycy nie szczędzili gorzkich słów na to, jak wyglądały niektóre z eurowizyjnych występów. "Objaw nędzy, rozpaczy i upadku moralnego"

Eurowizja 2024 będzie źle wspominana 

Wokół ostatniego Konkursu Piosenki Eurowizji narosło wiele kontrowersji. Satanistyczne akcenty w utworze Irlandii, występ Izraela, półnadzy muzycy z Finlandii biegający po scenie czy samo zwycięstwo reprezentanta Szwajcarii Nemo Mettlera, który identyfikuje się jako osoba niebinarna – to tylko niektóre z sytuacji, które przysporzyły ostatniemu finałowi wielu krytyków.

Kilka dni temu o Eurowizji bez ogródek wypowiedziała się Edyta Górniak, która w utworze Bambie Thug dopatrzyła się "przyjścia Antychrysta"... Jej zdanie najwyraźniej podzielają Paweł i Łukasz Golec, którzy w wywiadzie udzielonym dla serwisu "Plotek" w ostrych słowach skwitowali wartości przekazywane przez Konkurs.


Bracia Golec ostro o Eurowizji 

Muzycy zespołu Golec uOrkiestra nie ukrywali nigdy swojego przywiązania do tradycyjnych wartości. W wywiadzie dla "Plotka" Łukasz Golec, zapewne mając na myśli występ reprezentującej Irlandię Bambie Thug, stanowczo potępił satanistyczne i wyuzdane akcenty pokazane na scenie tegorocznej Eurowizji. Całość określił obrazem upadku moralnego w sztuce:

– Nie jest mega zaszczytem jechać na Eurowizję, patrząc na to, co to się dzieje. Czas to powiedzieć dosadnie, to jest objaw nędzy, rozpaczy i upadku moralnego w sztuce oraz kulturze. Mi by było wstyd występować pośród takich artystów, którzy tam są (...) To powinien być festiwal od 16 lat w górę – Powiedział Łukasz Golec. Jego brat dodał, że gdy oglądał ze swoją córką tegoroczną Eurowizję, ta zamykała oczy z przerażenia. 

Bracia Golec stwierdzili nawet, że Polska powinna zdystansować się od brania udziału w Konkursie Eurowizji, a nawet wycofać z przyszłych edycji. "Demoralizacja, ktoś na to daje przyzwolenie i do tego za to płaci. My, Polacy, jako współtworzący ten festiwal za to płacimy. Jest to chore po prostu" – Skwitował Łukasz Golec.

Salonik

Golec uOrkiestra. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj30 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura