Groźnie wyglądający incydent na polskim niebie. Myśliwiec stracił zbiornik paliwa

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
W środę doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem myśliwca Mig-29. W okolicach Kurowa Braniewskiego (powiat elbląski) ok. godziny 18 doszło do utraty zbiornika paliwa.

Komunikat wojska 

"Zbiornik był pusty, spadł kilkaset metrów od zabudowań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że postępowanie pilotów odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń" - podało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Do incydentu doszło w trakcie lotu szkoleniowego na Mig-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 

Wojsko dodało, że zbiornik upadł w miejsce, gdzie nie było zabudowań. Nikomu nic się nie stało, a piloci mimo usterki bezpiecznie wylądowali. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że postępowanie pilotów odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami" - brzmi komunikat DGRS. Teraz przyczynę utraty zbiornika paliwa w okolicach Kurowa Braniewskiego będzie badać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. 

 


Mig-19 zastępowane przez FA-50

W dyspozycji polskich żołnierzy jest 14 posowieckich myśliwców Mig-29, stacjonujących w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. W Mińsku Mazowieckim z kolei są zakupione z Korei FA-50, które powoli zastępują Migi. 


Fot. Mig-29/Wikipedia

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj108 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo