Fot. Facebook.com
Fot. Facebook.com

Poważne kłopoty Kierwińskiego. Stracił posadę ministra, może nie dostać się do PE

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
Dziennikarze dotarli do sensacyjnego sondażu wewnętrznego zrobionego na zlecenie PO. Ze startującym z pierwszego miejsca na warszawskiej liście KO DO PE Marcinem Kierwińskim wygrywa... będąca na drugim miejscu listy Hanna Gronkiewicz-Waltz! Taki wariant oznacza, że były szef MSWiA może nie dostać się do Parlamentu Europejskiego.

Kierwiński przegrywa z innymi kandydatami KO

O sensacyjnych wynikach sondażu wewnętrznego w PO donosi "Wprost". Wynika z nich, że Marcin Kierwiński może liczyć dopiero na trzeci wynik na swojej własnej liście wyborczej. Przegrywa on nie tylko z byłą prezydent Warszawy, ale także ze startującym z piątego miejsca Michałem Szczerbą!

Nie oznacza to jednak, że były szef MSWiA definitywnie straci szansę na mandat europosła. Z badań portalu Onet.pl wynika, że w optymistycznym dla KO wariancie partia ta może liczyć nawet na 3 mandaty z okręgu warszawskiego.

Kłopoty Kierwińskiego. Były minister przegrał z "pogłosem"

Przypomnijmy, że były szef MSWiA zadziwił wielu komentatorów swoim przemówieniem z okazji Dnia Strażaka na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie było jednak w tym zadziwieniu nic pozytywnego.

Dziwny był bowiem głos Marcina Kierwińskiego, który mógł oznaczać - delikatnie mówiąc - kłopoty z dyspozycją. Polityk KO zapewnia, że problem leżał po stronie akustyki, a on sam czuje się bardzo dobrze i nic mu nie dolega.

- Akurat był straszny pogłos na tych uroczystościach i coś zdarzyło się z mikrofonem - zapewniał Kierwiński dziennikarzy. - Wszystko jest w najlepszym porządku - podkreślał minister. - Jeśli ktoś chce wykorzystywać problemy techniczne do swojej brudnej polityki, to sam sobie wystawia świadectwo. Nie ma tutaj drugiego dna, po prostu błąd techniki, zdarza się - wspomniał, bo niektórzy politycy Zjednoczonej Prawicy sugerują, że dostrzegli u Kierwińskiego słynną chorobę "golenia prawego".

- Oni właśnie ten hejt szerzą i nic więcej - ripostował szef MSWiA.

Całe wystąpienie Kierwińskiego zobaczysz tutaj:


MB

Fot. Marcin Kierwiński. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj44 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka