Robert Lewandowski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Robert Lewandowski. Fot. PAP/Leszek Szymański

Wysyp teorii spiskowych po kontuzji Lewandowskiego. Probierz nie owijał w bawełnę

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Trener reprezentacji Polski Michał Probierz podkreślił, że - wbrew niektórych opiniom - informacja o kontuzji Roberta Lewandowskiego jest prawdziwa. "Na pewno nie zagra z Holandią, ale być może wróci na Austrię" - powiedział podczas pierwszej konferencji prasowej w Hanowerze.

Euro 2024. Probierz: Nie oszukujemy w kwestii kontuzji Lewandowskiego

Lewandowski doznał naderwania mięśnia uda w poniedziałkowym meczu towarzyskim z Turcją w Warszawie (2:1). Jak przekazał we wtorek lekarz kadry Jacek Jaroszewski, doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju - 16 czerwca z Holandią.

Od tego czasu zaczęły jednak pojawiać się wątpliwości, czy to nie jest zasłona dymna. Probierz kategorycznie odrzucił takie sugestie.

"Nie ma innego stanowiska niż to oficjalne. Takie, jakie przedstawił doktor Jaroszewski. Robert na pewno nie zagra z Holandią. Jeśli trener tej drużyny Ronald Koeman nie wierzy, to niech zadzwoni do Barcelony" - powiedział Probierz.

Jak dodał, każdy kolejny dzień może przynieść coś innego. "Jest możliwe, że wystąpi 21 czerwca z Austrią" - powiedział Probierz.

Oprócz Lewandowskiego w środowym treningu w Hanowerze, otwartym dla kibiców i mediów, nie wzięli udziału kontuzjowani Paweł Dawidowicz i Karol Świderski, ale – jak powiedział Probierz - jest szansa, że obaj wystąpią z Holandią. Warto podkreślić, że kadra przygotowuje się w dobrej atmosferze, a kibice tłumnie zjawili się na trybunach, by dopingować piłkarzy w postępach. Można to zobaczyć na nagraniu poniżej.

SW

Źródło zdjęcia: Robert Lewandowski. Fot. PAP/Leszek Szymański

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport