Fot. Facebook/Fundacja W Góry Serca
Fot. Facebook/Fundacja W Góry Serca

Marzenia spełnione. Pola i Kornelia zdobyły Śnieżkę

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Fundacja W Góry Serca spełniła marzenie 5-letniej Poli Omielańczuk i 8-letniej Kornelii Kalbarczyk o zdobyciu szczytu Śnieżki. Było to możliwe dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, ale przede wszystkim chęci wolontariuszy i darczyńców, którzy bardzo licznie pojawili się na wydarzeniu.

Szczyt Śnieżki zdobyty. Pola i Kornelia spełniły swoje marzenie

"Zdobyliśmy Szczyt! Dziś razem z Polą i Kornelią zdobyliśmy szczyt Śnieżki! To była niesamowita przygoda, pełna radości i wzruszeń. Jesteśmy dumni, że mogliśmy spełnić marzenia tych wyjątkowych dziewczynek. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za wsparcie. Bez Was to nie byłoby możliwe!" – poinformowała fundacja "W Góry Serca" na swoich mediach społecznościowych. 

Na "starcie" pojawiło się wielu wolontariuszy chętnych wnieść dziewczynki na sam szczyt. 


Pola Omielańczuk to córka utytułowanego kick-boksera i zawodnika mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej Daniela Omielańczuka. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Choroba uniemożliwia jej samodzielne poruszanie.

Fundacja W Góry Serca 

Fundację w Góry Serca tworzy grupa ludzi, których łączy pasja do gór. Dostrzegają ich piękno i poczucie wolności, jakie dają, a którego próżno szukać na „nizinach”. Chcą dzielić się tymi uczuciami i emocjami z innymi, dlatego od lat organizują wyprawy na najpiękniejsze górskie szczyty (m.in. Śnieżkę, i Szrenicę) z osobami z niepełnosprawnościami.

W 2021 roku wspólnie z Grzegorzem wzięli udział w biegu górskim w Szczawnicy na dystansie Wielkiej Prehyby o długości 43,5 kilometra i sumie przewyższeń około 2000 m. Liderem drużyny Fundacji w Góry Serca był wtedy Marcin Świerc, mistrz Polski w biegach górskich. W tym samym roku wolontariusze Fundacji W Góry Serca weszli i zjechali na nartach z niepełnosprawnym Arkiem ze szczytu Kasprowego Wierchu.

"Celem naszych działań jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym pokonywania górskich szlaków przy pomocy specjalnie dostosowanego wózka. Pragniemy wspólnie z nimi kruszyć bariery na krętych górskich drogach i razem zdobywać szczyty" - czytamy w opisie fundacji.

MP

Fot. Facebook/Fundacja W Góry Serca

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo