Fot. Facebook.com
Fot. Facebook.com

Wyjątkowa wyprawa na Śnieżkę. Fundacja w Góry Serca spełni marzenia dziewczynek

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Już jutro (15 czerwca) ekipa Fundacji w Góry Serca spełni marzenie 5-letniej Poli Omielańczuk i 8-letniej Kornelii Kalbarczyk o zdobyciu szczytu Śnieżki. Obie dziewczynki zmagają się z chorobami, które uniemożliwiają im poruszanie się, ale dzięki specjalnemu wózkowi i siłom mięśni wolontariuszy będą mogły odkryć piękno górskiego krajobrazu.

Legenda sportów walki zaprasza na wyjątkową wyprawę

W wyprawie może wziąć udział każdy chętny. Organizatorzy zapraszają na start media oraz społeczność lokalną. Będzie możliwość rozmowy z założycielami Fundacji w Góry Serca i rodzicami dziewczynek.

"Już za moment zabieramy Polę Omielańczuk w góry! Czekamy z niecierpliwością na tę niesamowitą przygodę i wspólne chwile pełne radości i pięknych widoków. Śledźcie nasze media społecznościowe, by być na bieżąco" - czytamy na Facebooku fundacji.


W wyprawie wezmą udział oczywiście Daniel i Beata Omielańczukowie.

Na Śnieżkę wdrapię się też przyjaciółka Poli - Kornelia.


Kim jest Daniel Omielańczuk ? To legenda polskiego MMA

Daniel Omielańczuk to legenda sportów walki. Jest on utytułowanym kick-bokserem i zawodnikiem mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej. Walczył m.in. dla takich organizacji jak KSW, UFC, ACA czy DSF, a ostatnio dla federacji freak-fightowej Clout MMA.

Jego córeczka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

"W czasie swojego krótkiego życia Pola przeszła już pięć operacji, w tym operację jelita z wyłonieniem stomii, operację serca i oczu. W międzyczasie okazało się, że w jej mózgu powstały leukomalacje, w konsekwencji których Pola cierpi na mózgowa porażenie dziecięce obustronne kurczowe (MPD). Ciało naszej córki jest dla niej niczym więzienie, które uniemożliwia swobodne poruszanie się. Mimo że Pola nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie podnosi się i nie raczkuje, jest bardzo pogodnym dzieckiem. Wierzymy, że dzięki dalszej intensywnej rehabilitacji, opiece specjalistów takich jak neurolog, okulista, chirurg, neurochirurg, neurologopeda, ortopeda, audiolog, laryngolog, neuropsycholog, kardiolog, terapeuta wzroku oraz dzięki specjalistycznemu sprzętowi rehabilitacyjnemu nasza córka będzie w przyszłości sprawna" - napisała na Instagramie żona Omielańczuka.

W góry serca. Kim są szlachetni wspinacze?

Fundację w Góry Serca tworzy grupa ludzi, których łączy pasja do gór. Dostrzegają ich piękno i poczucie wolności, jakie dają, a którego próżno szukać na „nizinach”. Chcą dzielić się tymi uczuciami i emocjami z innymi, dlatego od lat organizują wyprawy na najpiękniejsze górskie szczyty (m.in. Śnieżkę, i Szrenicę) z osobami z niepełnosprawnościami.

W 2021 roku wspólnie z Grzegorzem wzięli udział w biegu górskim w Szczawnicy na dystansie Wielkiej Prehyby o długości 43,5 kilometra i sumie przewyższeń około 2000 m. Liderem drużyny Fundacji w Góry Serca był wtedy Marcin Świerc, mistrz Polski w biegach górskich. W tym samym roku wolontariusze Fundacji W Góry Serca weszli i zjechali na nartach z niepełnosprawnym Arkiem ze szczytu Kasprowego Wierchu.

"Celem naszych działań jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym pokonywania górskich szlaków przy pomocy specjalnie dostosowanego wózka. Pragniemy wspólnie z nimi kruszyć bariery na krętych górskich drogach i razem zdobywać szczyty" - czytamy w opisie fundacji.

Wyprawa na Śnieżkę już w najbliższą sobotę

Data wyprawy: sobota, 15 czerwca

Miejsce zbiórki: Kościoł Wang w Karpaczu

Godzina zbiórki: 10:00

Start wyprawy: 10:30

W wyprawie może wziąć udział każdy. Fundacja w Góry Serca zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych wsparciem tej szlachetnej inicjatywy.

MB

Fot. Fundacja w Góry Serca, zdjęcie przykładowe. Źródło: Facebook.com

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo