Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Marcin Obara
Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Marcin Obara

Suwerenna Polska zostanie "zjedzona"? Kaczyński ma plan

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Z nieoficjalnych ustaleń Wirtualne Polski wynika, że PiS ma się połączyć z Suwerenną Polską. Chodzi o wybory prezydenckie, ale to początek planu. Pomysł miał paść z ust samego Jarosława Kaczyńskiego, który widzi w tym same pozytywy. Politycy ugrupowania Ziobry osiągają bardzo dobre wyniki indywidualne w wyborach, a także są dużo bardziej obeznani z prowadzeniem kampanii w sieci.

Wspólny start w wyborach prezydenckich 

Wirtualna Polska podaje, że Suwerenna Polska połączy się z PiS na wybory prezydenckie. Połączenie będzie odbywać się w cieniu wyborów "kandydata na kandydata" w wyborach prezydenckich. Jak dobrze wiadomo, politycy partii Ziobry nie popierają Mateusza Morawieckiego, a to on jest stawiany w roli kandydata na prezydenta. 

– Tak, rozmowy trwają. Decyzji jeszcze nie ma. Ale gadamy o tym, teraz wiemy, że kierownictwu PiS zależy na tym mocniej – powiedział dziennikarzom jeden z polityków Suwerennej Polski. 

Plan na połączenie obu partii miał również kilka lat temu Zbigniew Ziobro. Wówczas prezes PiS nie wyraził na to zgody z uwagi m.in. na struktury lokalne partii, które były przeciwne połączeniu. Teraz to się zmieniło. – Dziś wszyscy się opanowali. I po wyborach wszyscy widzimy, że w czasach opozycji trzeba iść razem i zakopać topory – wyjaśnia dziennikarzom polityk PiS. 


Korzyści dla PiS 

WP pisze na razie o połączeniu partii w kontekście wyborów prezydenckich, ale w swojej publikacji przypomina o sytuacji z grudnia 2023 roku. Wówczas PiS podjęło decyzję o połączeniu się z partią Adama Bielana Republikanie. Wtedy też prezes PiS Jarosław Kaczyński wskazywał, że jest to element konsolidacji sił prawicowych.

Połączenie z Suwerenną Polską to również dodatkowe korzyści dla PiS. Otóż politycy Zbigniewa Ziobry osiągają bardzo dobre wyniki indywidualne w wyborach, a także są dużo bardziej obeznani z prowadzeniem kampanii w internecie, niż politycy PiS. – Dlatego Nowogrodzka wychodzi z założenia, że lepiej przejąć "gotowe", niż od początku uczyć się kampanii w necie i budować zasięgi, zresztą z niepewnym skutkiem – mówi WP polityk z klubu PiS.

Dodatkowo, politycy PiS wskazują, że to połączenie pozwoli na przerwanie napięć związanych z finansowaniem partii.

Ziobro ciężko chory 

Przypomnijmy, że Suwerenna Polska nie możesz liczyć również na swojego lidera. Były minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro przechodzi terapię związaną z leczeniem nowotworu i jego powikłań. Politycy ugrupowania mówią, że jego stan jest kiepski. Stąd też nie pojawia się na komisjach. 

Ostatnie informacje medialne wskazują, że Ziobro dusi się nawet podczas mówienia. 

MP

Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Marcin Obara

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj18 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka