Samolot MiG-29 Sił Powietrznych RP w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Fot. PAP/Adam Warżawa
Samolot MiG-29 Sił Powietrznych RP w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Fot. PAP/Adam Warżawa

Niebezpieczny incydent z udziałem wojskowego samolotu. Zniszczone dachy domów

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
W czwartek w okolicach wsi Szaleniec w powiecie malborskim samolot bojowy MiG-29 przekroczył prędkość dźwięku; na skutek uderzenia fali dźwiękowej doszło do uszkodzenia pokryć dachowych w kilku budynkach - przekazało w czwartek Dowództwo Generalne RSZ. Wojsko pokryje koszty związane z naprawą.

Uderzenie fali dźwiękowej samolotu MiG-29 uszkodziło dachy w powiecie malborskim

O incydencie poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w czwartek po południu na platformie X (Twitterze).

Jak podano wcześniej tego dnia, „w okolicach wsi Szaleniec w powiecie malborskim doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29”.

„Przed godziną 10.00 w trakcie wykonywania lotu szkolnego na samolocie MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, doszło do przekroczenia prędkości dźwięku podczas lotu na wysokości około 1000 stóp. Na skutek uderzenia fali dźwiękowej doszło do uszkodzenia pokryć dachowych w kilku budynkach” - poinformowało Dowództwo.


Wojskowy MiG-29 narobił szkód. Sprawę badają służby

Zgodnie z procedurami dalsze czynności prowadzi placówka Żandarmerii Wojskowej w Malborku oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

"Informujemy, jednocześnie że Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej pokryją wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzonych budynków dochowując najwyższej staranności, aby przywrócić stan sprzed zdarzenia" - podkreśla Dowództwo Generalne.


KW

Źródło zdjęcia: Samolot MiG-29 Sił Powietrznych RP w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Fot. PAP/Adam Warżawa

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj69 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo