W czwartek Ostatnie Pokolenie blokuje warszawskie drogi. Fot. X/Ostatnie Pokolenie
W czwartek Ostatnie Pokolenie blokuje warszawskie drogi. Fot. X/Ostatnie Pokolenie

Ostatnie Pokolenie w upał wkurza kierowców. W czwartek blokuje drogi w Warszawie

Redakcja Redakcja Protesty społeczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 142
TVN podał, że Ostatnie Pokolenie w czwartek blokuje most Siekierkowski w Warszawie. Z nagrań wynika, że kierowcy są naprawdę rozwścieczeni. W Warszawie jest dziś gorąco, ludzie spieszą się do pracy. Aktor Redbad Klynstra-Komarnicki również stanął w korku spowodowanym przez aktywistów klimatycznych. Na X pisze: „Wał Miedzeszyński. Jadę z synami na czczo na badania krwi. Stoimy w kroku, bo po drugiej stronie Ostatnie Pokolenie zablokowało drogę”.

W czwartek Ostatnie Pokolenie blokuje warszawskie drogi

„Doszliśmy do ściany. Po wyborach nowo wybrane władze cynicznie wycofują się z jakichkolwiek zobowiązań. Wciąż planują rekordowe 294mld zł na nowe ekspresówki i autostrady, choć miliony nie mają podstawowego transportu publicznego w swojej gminie” - podało dziś rano na X Ostatnie Pokolenie.


Redbad Klynstra-Komarnicki: Czy protesty tego typu zawsze muszą dotykać zwykłych ludzi

Jakie są praktyczne konsekwencje ich działań dla mieszkańców Warszawy? Aktor Redbad Klynstra-Komarnicki na X opisał poranną sytuację.

„Wał Miedzeszyński. Jadę z synami na czczo na badania krwi. Stoimy w kroku, bo po drugiej stronie Ostatnie Pokolenie zablokowało drogę” Na każdym skrzyżowaniu przed nami Policja musi wypuszczać samochody w bok. Syn jest bardzo głodny i trochę się boi badania, ale jest dzielny, nie robi afery, choć lepiej by było, gdybyśmy już byli po wszystkim na śniadaniu.. Czy protesty tego typu zawsze muszą dotykać zwykłych ludzi zamiast tych, którzy realnie przyczyniają się do pogarszania naszego dobrostanu?”.

Ostatnie Pokolenie zapowiada eskalację protestów

Przypomnijmy, że kilka dni temu zdenerwowany kierowca użył gaśnicy proszkowej wobec aktywistów z grupy Ostatnie Pokolenie, która urządziła blokadę ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Interweniowała policja.

Ostatnie Pokolenie zbiera też pieniądze na opłacenie mandatów za swoje akcje w 2024 roku. Aktywiści podliczają swoją działalność – to 12 akcji i 70 mandatów. I mówią, że nie zamierzają składać broni – zapowiedzieli powrót zdecydowanych protestów i zakłóceń ruchu w miastach.

KW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj142 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo