Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
64 obserwujących 3424 notki 7691694 odsłony
Salon24 news, 10 sierpnia 2016 r.

Pietrzak w TVP Kultura o "wszach i gnidach" Niesiołowskiego. Skarga posłów PO

Jan Pietrzak, fot. Wikimedia Commons
Jan Pietrzak, fot. Wikimedia Commons

Posłowie PO złożyli skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na występ Jana Pietrzaka, wyemitowany przez TVP Kultura. Ich zdaniem "poziom prostactwa i obelg przekroczył wszelkie normy, a pokazywanie takich treści, zwłaszcza przez Telewizję Polską, jest naganne". 

Niesiołowski, wszy i mendy 

Chodzi o sobotnią retransmisję w TVP Kultura występu satyryka z marca tego roku, zorganizowanego przez Klub Ronina w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Pietrzak mówi tam o "środowisku ekologicznym" posła PO, Stefana Niesiołowskiego: - Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat - powiedział Pietrzak, cytowany przez media. - I to świadczy o potędze polskiej demokracji. Nawet wszy i mendy mają swoją reprezentację - dodał.

Komorowski i "Gęsiarka"

Pietrzak żartował również z byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, że jest pogrążony "w odmętach złodziejstwa". - Z prezydenckiej kancelarii nawynosił sporo przedmiotów, prawda? Najzabawniejsze te dwa obrazki wynieśli tam. "Gęsiarka", bo to mu żonę przypominało. To jego ulubiony portret był. I taki metaforyczny, taka alegoria, "Bydło na pastwisku" to samo jego środowisko - mówił.

Palikot, Grodzka, Senyszyn 

Pietrzak w niewybredny sposób komentował polityków lewicy. - A ten palikmiot, waliknot, sukinkot wrócił tam, gdzie jego miejsce, do chlewu ze swoimi świńskimi ryjami i sztucznymi członkami - mówił o Januszu Palikocie. - Pannę Grodzką straciliśmy z oczu. Przez cztery lata w Sejmie ocaliła dziewictwo. Były afery w czasie przerw, bo posłowie wychodzili, stali na korytarzach i nikt nie chciał wejść do żadnej toalety, bo nie wiedzieli, gdzie toto wejdzie i co z tego może wyniknąć - to z kolei o Annie Grodzkiej. Joannę Senyszyn nazwał "zardzewiałą pudernicą": - Na odchodnym załatwiła sobie kasę na zapłodnienie in vitro. Ludzie, co się z tego wylęgnie? Koczkodan skrzyżowany z ropuchą - śmiał się. 

Zobacz występ:

5 skarg do KRRiT na Pietrzaka

Do KRRiT w sprawie występu satyryka wpłynęło pięć skarg. Skargę złożyli także posłowie PO uzasadniając, że "taki język nie powinien gościć w żadnych mediach, zwłaszcza w mediach publicznych. W piśmie posłowie napisali że treść wystąpienia satyryka "propagowała działania sprzeczne z prawem, jak również postawy i poglądy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym". 

Satyryk związany z PiS obraził wyborców PO

- Doszło do sytuacji niewyobrażalnej: w TVP Kultura, mało kulturalnym językiem, dyskryminującym, obrażającym obywateli Polski, satyryk związany z PiS obraził wyborców opozycji, Platformy Obywatelskiej - oburzał się Krzysztof Brejza. Dodał, że określanie ludzi mianem hołoty, wszy, sugerowanie niepełnosprawności, upośledzenia umysłowego, "to nie jest język, który mieści się w pojęciu misji publicznej Telewizji Polskiej".

TVP Kultura zapłaci karę pieniężną?

W przypadku stwierdzenia naruszenia prawa PO oczekuje od KRRiT nałożenia kary pieniężnej na nadawcę programu, czyli TVP Kultura. Poseł Zbigniew Konwiński oczekuje, że sprawą zajmie się też Rada Mediów Narodowych.

źródło PAP

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale