Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
84 obserwujących 4644 notki 10539085 odsłon
Salon24 news, 13 sierpnia 2017 r.

Celowy atak w lewicowych aktywistów w Charlottesville. Trump w szoku

2436 83 0 A A A
Moment ataku kierowcy w Charlottesville. Fot. PAP/EPA
Moment ataku kierowcy w Charlottesville. Fot. PAP/EPA

35 osób rannych, nie żyje kobieta i dwóch policjantów - to bilans ataku 20-letniego kierowcy, który w Charlottesville wjechał w demonstrujących. Zamach był wymierzony w lewicę.

Mężczyzna został natychmiast po incydencie zatrzymany przez policję. W mieście w sobotę odbywał się wiec "białych nacjonalistów", którzy protestują przeciwko usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee. Lee był dowódcą konfederatów w czasie wojny secesyjnej. Hasłem przewodnim demonstracji było "zjednoczyć prawicę".

Kierowca wjechał w Charlottesville głównie w lewicowych działaczy. Wybuchła panika, ludzie zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Wcześniej uczestnicy wiecu i kontrmanifestanci pobili się, doszło do gwałtownych starć. W bójkach rannych zostało 15 osób. W Charlottesville wprowadzono stan wyjątkowy.

Zobacz, jak kierowca staranował demonstrujących w Charlottesville


Donald Trump przebywa na urlopie w New Jersey, ale skomentował zamach i zamieszki przed wjechaniem przez 20-latka w tłum.

- W Ameryce nie ma miejsca na przemoc - stwierdził amerykański prezydent. - Śledzimy przerażające wydarzenia w tym mieście. Zdecydowanie potępiamy te przejawy nienawiści, bigoterii i przemocy z wielu stron - dodał. Zapowiedział również "szybkie przywrócenie prawa i porządku" w Charlottesville.

Wśród 35 osób rannych, 5 jest w stanie krytycznym. Zmarło dwóch policjantów, którzy nie przeżyli katastrofy śmigłowca - udzielali wsparcia z powietrza w mieście. Z niewyjaśnionych przyczyn maszyna runęła na ziemię. Nie ma oficjalnego komunikatu, czy katastrofa ma związek z zamieszkami w Charlottesville.

Źródło: PAP

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka