Polscy szczypiorniści. fot. PAP/Adam Warżawa
Polscy szczypiorniści. fot. PAP/Adam Warżawa

Polscy szczypiorniści nie chcą reklamy Nord Stream 2 na koszulkach. Zakleją logo

Redakcja Redakcja Piłka ręczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 49

Polskie kluby występujące w Lidze Mistrzów piłki ręcznej – PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock – nie będą występować z logiem sponsora rozgrywek „Nord Stream 2” na koszulkach.

Oba kluby podjęły decyzję o zaklejeniu logo w trakcie meczów LM ze względu na zapisy kontraktowe ze swoimi głównymi sponsorami.

Polskie kluby nie chcą promować Nord Stream 2

W oświadczeniu opublikowanym na stronie PGE VIVE Kielce, klub oświadczył, że w dzisiejszym spotkaniu EHF Velux Ligi Mistrzów z Telekom Veszprem szczypiorniści wystąpią w koszulkach z zaklejonymi logami zarówno sponsora rozgrywek – Nord Stream 2 – jak i tytularnego sponsora klubu – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.. „Powyższa decyzja została podjęta w wyniku rozmów Sponsora z Klubem.” – stwierdził kielecki klub.

„Klub jednocześnie analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tego zagadnienia. O powyższej decyzji poinformowana została Europejska Federacja Piłki Ręcznej.” – czytamy w oświadczeniu.

image
Polscy szczypiorniści.

Jak poinformował portal rmf24.pl, również drugi z polskich klubów – Orlen Wisła Płock – nie zamierza grać z logiem Nord Stream 2. Według portalu, oba kluby mają zapisane w kontraktach sponsorskich, że na swoich koszulkach nie mogą mieć loga firmy konkurencyjnej czy też „wrogiej” wobec sponsorujących je spółek Skarbu Państwa.

Umowa sponsorska pomiędzy Nord Stream 2, a EHF Ligą Mistrzów została podpisana 31 sierpnia – przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019. Nord Stream 2 będzie obecny w konkursie przez dwa kolejne sezony, z hasłem reklamowym „EHF Liga Mistrzów napędzana przez Nord Stream 2”.

Zobacz: Niemcy: Korzyści ekonomiczne z Nord Stream ogromne, przewyższają ryzyko geopolityczne

Nord Stream 2

Nord Stream 2 to projekt liczącej 1,2 tys. km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Gazociąg ma być gotowy do końca 2019 r., gdyż po tym roku Rosja zamierza przestać przesyłać gaz rurociągami biegnącymi przez terytorium Ukrainy. Polska, kraje bałtyckie i Ukraina sprzeciwiają się temu projektowi.

Zobacz: Nord Stream 2 zdestabilizuje Europę

image
Na Nord Stream 2 najbardziej skorzystają Niemcy i Rosja.

źródło: PAP, RMF FM

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport