PKN Orlen ma najnowocześniejszą stację tankowania w Europie.
PKN Orlen ma najnowocześniejszą stację tankowania w Europie.

PKN Orlen otworzył najnowocześniejszą w Europie stację paliw drive-through

Redakcja Redakcja Paliwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 23

Orlen otworzył pierwszą w Europie stację w formacie drive-through. Można na niej zatankować, zamówić jedzenie i za wszystko zapłacić bez wysiadania z samochodu. Znajduje się ona w Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP) w Michałowicach, na trasie Łódź - Wrocław.

- Segment detaliczny stanowi bardzo ważny obszar naszej działalności. Jako lider na wymagającym i konkurencyjnym rynku sprzedaży detalicznej wsłuchujemy się w głosy klientów i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania. Sukcesywnie zwiększając wolumeny sprzedaży paliw, musimy również pamiętać o poszerzaniu oferty pozapaliwowej. Kluczem do sukcesu jest dbałość o jakość oraz nowoczesne podejście we wdrażaniu nowych produktów i usług - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie Biura Prasowego PKN Orlen.

Zobacz też: Kampania społeczna na stacjach Orlenu - "Pij polskie soki" 

image
Nowoczesne ekrany dotykowe na stacji Orlen.

Nowoczesny format stacji Orlen

Orlen podkreśla, że nowo otwarta stacja to unikatowe na skalę europejską rozwiązanie i jest odpowiedzią na oczekiwania klientów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi. W ramach rozwiązania Orlen Drive dostępne będą dwie tzw. linie drive, które umożliwią zakup gastronomii i zatankowanie auta bez konieczności wysiadania z pojazdu. W celu rozładowania ruchu na stacji paliw, jedna z nich będzie dedykowana wyłącznie klientom korzystającym z usług gastronomicznych, wyjaśniono.

image
Nowy projekt na stacji Orlen.

- Projekt wpisuje się w ten sposób w innowacyjny wymiar strategii PKN Orlen w obszarze sprzedaży detalicznej. Jej celem jest bowiem m.in. dalsza rozbudowa sieci detalicznej, prowadząca do rozwoju QSR (Quick Service Restaurants) na stacjach paliw i transformacji w kierunku punktów kompleksowej obsługi klientów. Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z kiosku samoobsługowego wewnątrz stacji. Docelowo skróci to czas obsługi i zwiększy komfort zakupów. Samoobsługowe ekrany będzie wspierał kolejkowy system numerowania - czytamy w komunikacie.

image
W menu na stacji będą m.in. dania obiadowe.

Potrzeba stacji samoobsługowych

Wdrożenie usługi Orlen Drive poprzedziły badania Kantar TNS, które wykazały dużą potrzebę formatów drive through w Polsce. Z badań wynika, że ten rodzaj usługi preferuje 100 proc. kierowców. Z kolei aż 8 na 10 respondentów uznało, że koncept drive through pasuje lepiej do marki Orlen, w porównaniu z innymi firmami mającymi stacje paliw na polskim rynku. Natomiast 85 proc. badanych zadeklarowało skorzystanie z tego rozwiązania, gdyby pojawiło się w ofercie stacji paliw. Z badania wynika również, że kierowcy mając do wyboru opcję drive through lub klasyczną formę obsługi nieco częściej zdecydowaliby się właśnie na ten pierwszy wariant, podano także w materiale.

image
Obsługa na stacji doradzi i pomoże niewtajemniczonym. 

Orlen ma już około 2800 nowoczesnych stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej. Koncern planuje dalszy rozwój i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań zarówno na rynku polskim, jak i w pozostałych europejskich lokalizacjach, w tym także kolejnych punktów typu drive through.


źródło PAP wideo

zdjęcia: materiały prasowe PKN Orlen

Zobacz też: Historyczny wynik w detalu, rozwój petrochemii. Wyniki PKN Orlen w II kwartale 2018

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka