Serwis informacyjno-blogowy Salon24.pl
Serwis informacyjno-blogowy Salon24.pl

Bogna Janke: Salon24 po liftingu, wzrost liczby użytkowników

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 274

Portal informacyjno-blogowy Salon24 przeszedł lifting szaty graficznej. Od dwóch lat serwis notuje stały wzrost liczby użytkowników. 

- Wielcy wydawcy, tacy jak Axel Springer czy Agora, zamykają swoje blogowiska, my od dwóch lat notujemy stały wzrost liczby użytkowników - mówi Bogna Janke, szefowa i właścicielka portalu Salon24.pl. 

Nową, odświeżoną szatę graficzną serwis ma od poniedziałku 4 marca 2019 r. Funkcjonalności pozostały bez zmian, poza tym, że użytkownicy mogą teraz łatwiej znaleźć konkretny komentarz, albo dodawać do tekstu galerię zdjęć.

Pierwszą, radykalną zmianę layoutu Salon24 przeszedł w styczniu 2017 roku. – Spotkało mnie wtedy sporo krytyki ze strony użytkowników, ale kierunek był słuszny. Od tego czasu liczba odwiedzających serwis wzrosła z około 400 tysięcy do 1,1 miliona w styczniu 2019 roku. Salon24 wrócił do swoich najwyższych historycznych notowań pod tym względem - mówi Janke. 

- Znaleźliśmy własną formułę – mówi Bogna Janke. Salon24 rozbudował sekcję newsową, wprowadził teksty lifestylowe, społeczne, gospodarcze i technologiczne tworzone przez zespół Salon24 i autorów zewnętrznych. – Wciąż jednak podstawą i głównym napędem serwisu są blogerzy – mówi Bogna Janke. 


Salon24 jest miejscem spotkań osób o różnych poglądach. To jest naszym znakiem firmowym, naszą unikalną wartością.


- Tym, co nas mocno wyróżnia, poza formułą informacyjno-blogową, jest pluralizm opinii – mówi Bogna Janke. - W czasach silnego, politycznego zaangażowania poszczególnych tytułów i witryn dbamy o to, aby w Salonie24 spotykali się ludzie o różnych poglądach. Piszą u nas zwolennicy i przeciwnicy obecnego rządu. My pozostajemy niezależni – mówi Janke. – Salon24 jest miejscem spotkań osób o różnych poglądach. I to jest naszym znakiem firmowym, naszą unikalną wartością – dodaje. 

- Polityka jest nadal bardzo ważnym tematem w portalu, ale już nie jedynym, jak było na początku. Mamy teksty o polskiej gospodarce, finansach osobistych, nowych technologiach, sporcie, poświęconych nauce, zdrowiu i kulturze – mówi Bogna Janke. 

Salon24 powstał w 2006 roku. Był pierwszą w Polsce platformą blogową, w której obok siebie pisali znani dziennikarze i anonimowi użytkownicy. Obecnie na platformie jest zarejestrowanych 25 tysięcy blogerów i ponad 45 tysięcy komentatorów. Portalowi wywiadów udzielili m. in. śp. senator John McCain i prezydent USA Barack Obama. W styczniu 2019 roku Salon24 odwiedziło 1,1 mln unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 5,4 mln odsłon. Jedynym właścicielem spółki wydającej serwis jest Bogna Janke. 


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura