Serwis informacyjno-blogowy Salon24.pl
Serwis informacyjno-blogowy Salon24.pl

Bogna Janke: Salon24 po liftingu, wzrost liczby użytkowników

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 274

Portal informacyjno-blogowy Salon24 przeszedł lifting szaty graficznej. Od dwóch lat serwis notuje stały wzrost liczby użytkowników. 

- Wielcy wydawcy, tacy jak Axel Springer czy Agora, zamykają swoje blogowiska, my od dwóch lat notujemy stały wzrost liczby użytkowników - mówi Bogna Janke, szefowa i właścicielka portalu Salon24.pl. 

Nową, odświeżoną szatę graficzną serwis ma od poniedziałku 4 marca 2019 r. Funkcjonalności pozostały bez zmian, poza tym, że użytkownicy mogą teraz łatwiej znaleźć konkretny komentarz, albo dodawać do tekstu galerię zdjęć.

Pierwszą, radykalną zmianę layoutu Salon24 przeszedł w styczniu 2017 roku. – Spotkało mnie wtedy sporo krytyki ze strony użytkowników, ale kierunek był słuszny. Od tego czasu liczba odwiedzających serwis wzrosła z około 400 tysięcy do 1,1 miliona w styczniu 2019 roku. Salon24 wrócił do swoich najwyższych historycznych notowań pod tym względem - mówi Janke. 

- Znaleźliśmy własną formułę – mówi Bogna Janke. Salon24 rozbudował sekcję newsową, wprowadził teksty lifestylowe, społeczne, gospodarcze i technologiczne tworzone przez zespół Salon24 i autorów zewnętrznych. – Wciąż jednak podstawą i głównym napędem serwisu są blogerzy – mówi Bogna Janke. 


Salon24 jest miejscem spotkań osób o różnych poglądach. To jest naszym znakiem firmowym, naszą unikalną wartością.


- Tym, co nas mocno wyróżnia, poza formułą informacyjno-blogową, jest pluralizm opinii – mówi Bogna Janke. - W czasach silnego, politycznego zaangażowania poszczególnych tytułów i witryn dbamy o to, aby w Salonie24 spotykali się ludzie o różnych poglądach. Piszą u nas zwolennicy i przeciwnicy obecnego rządu. My pozostajemy niezależni – mówi Janke. – Salon24 jest miejscem spotkań osób o różnych poglądach. I to jest naszym znakiem firmowym, naszą unikalną wartością – dodaje. 

- Polityka jest nadal bardzo ważnym tematem w portalu, ale już nie jedynym, jak było na początku. Mamy teksty o polskiej gospodarce, finansach osobistych, nowych technologiach, sporcie, poświęconych nauce, zdrowiu i kulturze – mówi Bogna Janke. 

Salon24 powstał w 2006 roku. Był pierwszą w Polsce platformą blogową, w której obok siebie pisali znani dziennikarze i anonimowi użytkownicy. Obecnie na platformie jest zarejestrowanych 25 tysięcy blogerów i ponad 45 tysięcy komentatorów. Portalowi wywiadów udzielili m. in. śp. senator John McCain i prezydent USA Barack Obama. W styczniu 2019 roku Salon24 odwiedziło 1,1 mln unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 5,4 mln odsłon. Jedynym właścicielem spółki wydającej serwis jest Bogna Janke. 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj274 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura