Gorące tematy:

132 obserwujących
6620 notek
16996k odsłon
3467 odsłon

Hartwich o "500 plus" dla niepełnosprawnych: Policzek wymierzony w nas i nasze dzieci

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada dodatek pieniężny dla dorosłych niepełnosprawnych.
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada dodatek pieniężny dla dorosłych niepełnosprawnych.
Wykop Skomentuj80

Protest i tak się odbędzie. To policzek wymierzony w nas i nasze dzieci. Nie damy się zwieść tym obietnicom – w ten sposób zapowiedź nowego dodatku dla niepełnosprawnych skomentowała Iwona Hartwich.

Podczas regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy osoby niepełnosprawne powyżej 18. roku życia, które są całkowicie niezdolne do samodzielności otrzymają comiesięczny, stały dodatek. Dodał, że dodatek wyniesie najprawdopodobniej 500 zł.

Do tej propozycji w rozmowie z PAP odniosła się uczestniczka zeszłorocznego protestu rodziców niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich, która dodatek nazwała wirtualnym.

- W ubiegłym roku przez 40 dni protestowaliśmy w Sejmie i osoby niepełnosprawne prosiły o 500 zł dodatku na życie, to miał być taki początek. Wtedy powiedziano nam, że państwo polskie zbankrutuje - mówi Hartwich.

- Teraz, siedem dni przed wyborami, cztery dni przed zapowiedzianym protestem osób z niepełnosprawnościami partia rządząca przypomina sobie o osobach niepełnosprawnych i obiecuje wirtualne pieniądze. Po prostu kolejny raz dostaliśmy w twarz - oceniła.

Dodała, że niepełnosprawni w Polsce oprócz problemów finansowych mają inne problemy, takie jak m.in. brak bezpłatnych pampersów, cewników, bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych oraz asystentów. "Dzisiaj tak naprawdę żeby ta osoba godnie żyła potrzeba 500 zł na początek, a tak naprawdę potrzebne jest znacznie więcej. To jest hańba dla tego rządu" - powiedziała.

W przyszłym tygodniu odbędzie się protest osób niepełnosprawnych. Protestujący spotkają się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie zostanie odczytany list do prezydenta. Następnie protest przeniesie się przed kancelarię premiera skąd zgromadzeni przejdą przed Sejm.

KJ

Wykop Skomentuj80
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo