149 obserwujących
7743 notki
20392k odsłony
6065 odsłon

Owsiak oburzony. Nie będzie dodatkowych pociągów na dawny Przystanek Woodstock

Uczestnicy 22. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, wracają do domów. Fot. PAP/	Lech Muszyński
Uczestnicy 22. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, wracają do domów. Fot. PAP/ Lech Muszyński
Wykop Skomentuj96

Pierwszy raz od 25 lat nie będzie dodatkowych pociągów na Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą – poinformował rzecznik Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies. Z ich organizacji zrezygnowały Przewozy Regionalne. 

W przesłanym mediom komunikacie rzecznik WOŚP przekazał, że jak co roku, w drugiej połowie kwietnia zwróciła się do spółki Przewozy Regionalne z pytaniem o dodatkowe pociągi na 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. 

„Dziś, po ponad miesiącu oczekiwania, Fundacja otrzymała odpowiedź. Czytamy w niej: »Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez marszałków województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski«” – napisano w komunikacie. 

Pierwszy raz od 25 lat nie będzie dodatkowych pociągów na Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą
Pierwszy raz od 25 lat nie będzie dodatkowych pociągów na Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą. Fot. PAP/Lech Muszyński

– Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała. Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu – powiedział prezes WOŚP Jerzy Owsiak. 

Dodał, że przez wiele lat współpraca z organizatorami festiwalu była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. 

– Tłumaczenie jest według mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą. Niemniej – zaapelowaliśmy dziś do uczestników Festiwalu i ogłosiliśmy wielkie pospolite ruszenie – pomagajmy sobie, dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy. Przed nami fantastyczny, jubileuszowy Pol’and’Rock Festiwal, który zaczyna się 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą – dodał Owsiak. 

Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak. Fot. PAP/Jakub Kamiński

Według organizatorów Festiwalu w zeszłym roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób, a najtańsze bilety w dwie strony kosztowały 50 zł, najdroższe – 160 zł. Ich zdaniem, przyjmując średnią 100 zł za bilet, to, w efekcie takiej decyzji rezygnacji z organizacji dodatkowych pociągów, przychód spółki Przewozy Regionalne uszczupli się w tym roku o około 7 mln zł. 

Rzecznik Przewozów Regionalnych Dominik Lebda w przesłanym mediom stanowisku poinformował, że realizacja dodatkowej oferty komercyjnych połączeń kolejowych musicREGIO na Pol’And’Rock Festiwal w 2018 r. przyniosła Spółce Przewozy Regionalne przychody na poziomie niecałych 2 mln zł, co po uwzględnieniu kosztów napraw taboru przeznaczonego do tych połączeń, koniecznych z uwagi na poważne usterki i dewastację pojazdów, zamknęło się stratą rzędu 1 mln zł. 

– Z uwagi na dobro spółki nie ma uzasadnienia ekonomicznego dla uruchamiania połączeń dedykowanych tej imprezie – napisano w stanowisku Przewozów Regionalnych. 

– Niemniej, mając na uwadze dobro pasażerów, rozważamy różne możliwości wzmocnienia naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski. Takie rozwiązanie ułatwi uczestnikom imprezy dotarcie do dużych ośrodków miejskich, skąd będą mogli udać się w dalszą podróż. O ostatecznym kształcie oferty połączeń dodatkowych, także w zakresie taryfy, będziemy informować na bieżąco – napisał Lebda. 

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Przez wiele lat był znany pod nazwą Przystanek Woodstock. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. 

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. 

Informując o braku dodatkowych pociągów na Festiwal w Kostrzynie, WOŚP wskazuje inne sposoby dostania się na imprezę i zapowiada uruchomienie strony internetowej poświęconej tej tematyce pod adresem: jakprzyjechac.polandrockfestiwal.pl

KW

Wykop Skomentuj96
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura