142 obserwujących
7243 notki
18794k odsłony
2361 odsłon

Donald Trump w Polsce. Ujawniono szczegóły wizyty prezydenta USA

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce w lipcu 2017. Powitanie na Zamku Królewskim przez Andrzeja Dudę, fot. KPRP
Wizyta Donalda Trumpa w Polsce w lipcu 2017. Powitanie na Zamku Królewskim przez Andrzeja Dudę, fot. KPRP
Wykop Skomentuj138

Prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce w dniach od 31 sierpnia wieczorem do 2 września. 1 września weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Spodziewane jest wtedy jego wystąpienie.

- Mamy z Polską bardzo dobre stosunki - oświadczył wieczorem Donald Trump. Prezydent poinformował, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie. - Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród - powiedział amerykański prezydent.

Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za "wspaniałe". - Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie - podkreślił.

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że prezydent USA Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił wtedy Duda.

Szczegółowy plan wizyty jest dopiero ustalany. Na pewno prezydent USA będzie obecny na oficjalnych uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, w trakcie wizyty amerykańskiej głowy państwa mają zostać podpisane umowy gospodarcze i wojskowe.

Według źródeł, na które powołuje się wp.pl, Donaldowi Trumpowi ma towarzyszyć Melania Trump. Będzie to powtórzenie formatu wizyty z lipca 2017, kiedy również w Warszawie prezydentowi towarzyszyła małżonka.

dwie kobiety i dwóch mężczyzn stoi
Obie pary prezydenckie bardzo się lubią, fot. prezydent.pl

Amerykański przywódca wziął wtedy udział w szczycie Trójmorza na Zamku Królewskim oraz wygłosił przemówienie na warszawskim Placu Krasińskich. Teraz również przewidywane jest jego wystąpienie.

Pełna lista gości uczestniczących w rocznicowych obchodach będzie znana w 2. poł. sierpnia. - Po 15 sierpnia, będziemy informować, kto przyjął zaproszenie i jak wygląda lista gości, uczestników uroczystości 1 września w Warszawie - oświadczył prezydencki minister Wojciech Kolarski.

To będzie dziewiąte spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem oraz 13. spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z urzędującym prezydentem USA.

ja

Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka