Trump dziękuje Dudzie za wizytę. Historyczny przelot myśliwca F-35 nad Białym Domem

Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP
Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP

Donald Trump dziękuje za wizytę polskiej parze prezydenckiej na Twitterze. Prezydent USA przygotował specjalną niespodziankę dla gości z Polski, którą był przelot myśliwca F-35 nad Białym Domem.

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Polski podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Polski.

Trump dziękuje polskiej parze prezydenckiej

Po wczorajszych obradach Donald Trump zamieścił na Twitterze wpis dotyczący wizyty polskiej pary prezydenckiej.

"To była przyjemność gościć moich przyjaciół prezydenta Andrzeja Dudę i Panią Agatę Kornhauser-Dudę z Polski w Białym Domu. Więzy łączące USA i Polskę są zawsze mocne. Dziękujemy za bycie przykładem sojusznika!" – napisał przywódca Stanów Zjednoczonych na Twitterze.

Także na konferencji prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych amerykański przywódca nie szczędził ciepłych słów prezydentowi Andrzejowi Dudzie i pierwszej damie Agacie Kornhauser-Dudzie. – To niebywali ludzie, ciężko pracujący, inteligentni i bardzo przedsiębiorczy. To co działo się dzięki nim w kraju przez ostatnie pięć lat – temu świat powinien przyglądać się z zachwytem – mówił Donald Trump. Przyznał, że z Polską łączą go od dłuższego czasu bardzo ciepłe uczucia, m.in. „dzięki relacjom, które nawiązał z polską parą prezydencką”.

Zobacz też: Amerykańscy żołnierze w Polsce. Schnepf: Czy Niemcy wyraziły na to zgodę?

Przelot myśliwca F-35 nad Białym Domem

Po podpisaniu deklaracji o polsko-amerykańskiej współpracy obronnej prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump wraz z małżonkami oglądali przelot myśliwca wielozadaniowego F-35. Swoimi wrażeniami z tego pokazu podzielił się prezydent USA. - Widzieliśmy znakomity przelot tego niezwykle nowoczesnego samolotu, przeleciał nad Białym Domem i nieomalże zatrzymał się w powietrzu. Pomyślałem: czy coś się stało? Nie za szybko leci. Ale był to po prostu element akrobacji - powiedział Trump.

Przelot myśliwca F-35 był niespodzianką przygotowaną przez prezydenta USA Donalda Trumpa, o której wcześniej informował między innymi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Mówił, że gdyby tak się stało, "były to bardzo duży gest i duży wyjątek".

"Na cześć dzisiejszej wizyty Prezydenta RP Dudy historyczny przelot samolotu myśliwskiego F-35 Joint Strike Fighter nad Białym Domem!" - napisano na Twitterze Białego Domu.


KJ


Zobacz galerię zdjęć:

Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP
Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP Spotkanie Andrzej Duda- Donald Trump. fot.  	PAP/EPA/SHAWN THEW / POOL +1 zdjęcie
Pokazowy przelot F-35 nad Białym Domem. fot. PAP
Lubię to! Skomentuj98 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka