154 obserwujących
7979 notek
21043k odsłony
3802 odsłony

Kuchciński: Odchodzę ze stanowiska marszałka Sejmu. Konferencja z Kaczyńskim

Marek Kuchciński i Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Fot. PAP/Marcin Obara
Marek Kuchciński i Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Fot. PAP/Marcin Obara
Wykop Skomentuj357

- Jutro odchodzę ze stanowiska marszałka Sejmu, choć nie złamałem prawa - przekonywał Marek Kuchciński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Chcę jednoznacznie podkreślić, że nie złamałem prawa. Utraciłem zaufanie opinii publicznej i dlatego podjąłem taką decyzję - wygłosił krótkie oświadczenie Marek Kuchciński.

W piątek Kuchciński przestanie być marszałkiem Sejmu. To efekt afery z lotami służbowymi samolotami i śmigłowcami drugiej osoby w państwie, której wielokrotnie towarzyszyła rodzina i posłowie PiS.


- Podtrzymuję stanowisko sprzed 8 lat w sprawie Donalda Tuska. Pan marszałek nie naruszył prawa i obyczajów, chcę to podkreślić. No, ale jeśli poważna część opinii publicznej ma inne zdanie, to w związku z tym decyzja pana Kuchcińskiego jest dowodem postawy: "słuchać Polaków, służyć Polsce" - przekonywał Jarosław Kaczyński.


- Skoro wymagamy wysokich standardów, to musimy wyciągać wnioski i słuchać opinii publicznej. Ale jeśli tak, to reguły muszą być jasne dla wszystkich. Donald Tusk w ciągu sześciu lat urzędowania odbył 281 lotów do Gdańska. Oczekuję od państwa zainteresowania tymi lotami - przypomniał prezes PiS.


Jarosław Kaczyński i Marek Kuchciński wystąpili wspólnie na konferencji prasowej.
Jarosław Kaczyński zapowiedział uregulowanie lotów ze statusem HEAD. Fot. PAP/Marcin Obara


- Latał również na egzotyczne wakacje. Jeśli chcemy obiektywizmu, to trzeba się tą sprawą zająć. Ale my uregulujemy to, kto i w jakich okolicznościach może latać. Tego wcześniej nie było. Kilka osób w państwie mogło korzystać z samolotów i na tym się kończyło. Wkrótce zostanie złożona ustawa, koordynująca działalność kilku kancelarii państwowych. Regulacja będzie rygorystyczna, tak, jak chce tego opinia publiczna - poinformował Kaczyński.

Politykom PiS nie można było zadawać pytań. - Dlaczego państwo nie chcecie odpowiadać na pytania i uciekacie przed opinią publiczną? - rzucił dziennikarz "Faktów" TVN Jakub Sobieniowski, gdy Kaczyński i Kuchciński opuszczali salę konferencyjną.

GW

Wykop Skomentuj357
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka