149 obserwujących
7770 notek
20464k odsłony
2387 odsłon

List abp. Jędraszewskiego do wiernych. Słowa o "agresywnej propagandzie ideologii LGBT"

Arcybiskup Marek Jędraszewski wielokrotnie przeciwstawiał się "ideologii LGBT", fot. diecezja.pl
Arcybiskup Marek Jędraszewski wielokrotnie przeciwstawiał się "ideologii LGBT", fot. diecezja.pl
Wykop Skomentuj251

Arcybiskup Marek Jędraszewski napisał list pasterski, który odczytywany jest w kościołach. Metropolita krakowski pisze w nim o zagrożeniach ze strony "agresywnej propagandy ze strony ideologii LGBT", ideologii gender oraz sprzeciwia się niektórym zapisom Karty WHO.

List zatytułowany jest „Totus Tuus" Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę. Na początku abp Jędraszewski nawiązuje do dwóch okrągłych rocznic związanych z osobą Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego. Pierwszą jest 40 rocznica jego I Pielgrzymki do Ojczyzny, a drugim wydarzeniem jest zbliżająca się setna rocznica jego urodzin.

Przywołuje słowa Jana Pawła II o wierności przykazaniom Dekalogu. - Jeśli człowiek burzy ten fundament, [jakim jest prawo moralne], szkodzi sobie: burzy ład życia i współżycia ludzkiego w każdym wymiarze. Zaczynając od wspólnoty najmniejszej, jaką jest rodzina, i idąc poprzez naród aż do tej ogólnoludzkiej społeczności, na którą składają się miliardy ludzkich istnień" - cytuje papieża metropolita krakowski.

Dalej w kontekście tych słów pisze, że w naszych czasach pojawiło się kolejne wielkie zagrożenie dla naszej wolności o charakterze totalitarnym, którego źródłem jest radykalne odrzucenie Boga.

"W ramach ideologii gender usiłuje się bowiem zatrzeć naturalne różnice między kobietą a mężczyzną. Co więcej, poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej „tolerancji” i „postępu” wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości. Równocześnie przymusza się ludzi, w tym także osoby wierzące, do propagowania ideologii LGBT. Tym samym, łamiąc wolność sumienia, nakłania się ich do tego, aby odchodzili oni od zasad wyznawanej przez siebie chrześcijańskiej wiary" - pisze abp Jędraszewski.

"Innym bardzo groźnym przejawem tej ofensywy anty-moralności jest wprowadzanie przez niektóre samorządy do przedszkoli i do szkół zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) programów seksedukacji, które w swych treściach prowadzą do wielkich duchowych krzywd wyrządzanych dzieciom i młodzieży" - dodaje duchowny.

Jego zdaniem te działania przypominają totalitarne czasy PRL-u, gdy awanse społeczne były zagwarantowane jedynie dla członków komunistycznej partii, a osoby wierzące były traktowane jako obywatele drugiej kategorii.

Arcybiskup napomina, że "aprobata tego rodzaju programów, zgoda na nie i współudział w nich jest ciężkim przewinieniem moralnym. Podobnie godna napiętnowania jest postawa obojętności wobec tego rodzaju zagrożeń, które burzą ład i stanowią wielkie zagrożenie dla życia i właściwego rozwoju poszczególnych ludzi, rodzin, społeczeństw i narodów" - powtarza słowa Jana Pawła II.

Apeluje zwłaszcza do rodziców.  "Jeśli rodzice z obojętnością, a co gorsza z aprobatą, będą patrzyli zarówno na wspomniane wyżej programy, jak i na tych, którzy je lansują i popierają, to z wielkim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że ich własne dzieci staną się ofiarami ideologii gender, LGBT i Karty WHO. A dla rodziców szczerze kochających swe dzieci nie może być większej tragedii…" - czytamy w liście arcybiskupa.

W tej "dramatycznej godzinie naszych czasów" metropolita zarządza maraton modlitewny w intencji "naszego Narodu i Kościoła w naszej Ojczyźnie", któremu przyświeca papieskie zawołanie „Totus Tuus”.

Temu mają być poświęcone różańcowe nabożeństwa październikowe  Od 1 listopada do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną mszą świętą ma zaś odbywać się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II.

ja

Wykop Skomentuj251
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo