Zdjęcie Kornela Morawieckiego wystawione przy księdze kondolencyjnej w Sejmie. Fot. PAP/ Paweł Supernak
Zdjęcie Kornela Morawieckiego wystawione przy księdze kondolencyjnej w Sejmie. Fot. PAP/ Paweł Supernak

Pożegnanie Kornela Morawieckiego. Kondukt, czuwanie, msza św. i pogrzeb

Redakcja Redakcja Kornel Morawiecki Obserwuj temat Obserwuj notkę 22

W piątek 4 października 2019 r. w Sejmie będzie wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Następnie ulicami Warszawy przejdzie kondukt żałobny. Msza święta i pogrzeb odbędą się w sobotę.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę 5 października 2019 r. w Warszawie. Będzie miał charakter państwowy. O godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpocznie się msza święta, a następnie, o godz. 15.00 ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 r.

W przeddzień, w piątek 4 października 2019 r., w godzinach od 13.00 do 18.00 w Sali Kolumnowej Sejmu będzie wystawiona trumna z ciałem marszałka. Sala będzie dostępna dla wszystkich osób chcących pożegnać zmarłego. Następnie ulicami Warszawy przemaszeruje kondukt żałobny. Zostanie uformowany o godz. 18.45 pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie na ul. Wiejskiej. O godz. 19.00 kondukt wyruszy trasą liczącą ok. 3,5 km i wiodącą ulicami: Wiejską, Placem Trzech Krzyży, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Długą. 

„Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, związkowców z pocztami sztandarowymi, przedstawicieli organizacji społecznych do udziału w kondukcie żałobnym, który w piątek 4 października przemaszeruje ulicami Warszawy, by oddać hołd zmarłemu Marszałkowi Seniorowi i przywódcy Solidarności Walczącej Kornelowi Morawieckiemu” – informują działacze Solidarności Walczącej i przyjaciele zmarłego. 

Kondukt zakończy marsz przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego. W katedrze ok. godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie przy trumnie Kornela Morawieckiego, które potrwa do północy.  

„Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich, którzy pragną uhonorować pamięć Marszałka Seniora i jednej z najbardziej zasłużonych osób w walce o wolność Polski. Założyciel Solidarności Walczącej zawsze stawiał na piedestale dobro ojczyzny, o którą troszczył się do swych ostatnich dni. Zjednoczmy się w marszu, upamiętniając zarazem patriotyczne wartości, którym Kornel Morawiecki hołdował aż do końca” – apelują działacze Solidarności Walczącej. 


Polecamy wspomnienia o Kornelu Morawieckim:

Igor Janke: Kornel Morawiecki. Jak Piłsudski, jak Grot-Rowecki

Artur Adamski: Zaszczyt, na który muszę zasługiwać

Mateusz Morawiecki o ojcu: Chciał wypracowywać zgodę narodową


BG


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka