153 obserwujących
7948 notek
20952k odsłony
4281 odsłon

Janusz Korwin-Mikke: Jestem zwolennikiem sojuszu Polski z Rosją

Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wykop Skomentuj408

Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki, jaki ma Izrael, a jeśli to się nie uda, zawrzeć sojusz z Rosją - powiedział lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z Witoldem Juraszem opublikowanej na storytel.com. 

Korwin-Mikke pytany, czy jest zadowolony ze stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce ocenił, że jest to „złamanie porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO”. Powiedział, że obecność amerykańskich wojsk jest także „w pewnym sensie prowokacją”. 

Dodał, że „nie ma żadnego powodu, dla którego miałaby tu być”. – Najprostszy sposób, żeby nie zostać zajętym przez Rosję, jest nie wdawać się w wojnę z Rosją – podkreślił. 

Prezes partii KORWIN i jeden z liderów Konfederacji przyznał także, że przestał być entuzjastą Polski w NATO. – Ja bym był zwolennikiem, żeby albo zawrzeć dwustronny pakt z Ameryką, taki jaki ma Izrael, a jeżeli nie, to zawrzeć sojusz z Rosją. Do Rosji nam bliżej i dzięki temu unikniemy groźby wojny z Rosją – powiedział. 

Dodał, że jest także zdecydowanym zwolennikiem wyjścia Polski z Unii Europejskiej.


Wypowiedź jednego z liderów Konfederacji wywołała medialną burzę.


KW

Wykop Skomentuj408
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka