147 obserwujących
7429 notek
19443k odsłony
6640 odsłon

Taśmy Neumanna: Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k... bronił jak niepodległości

Sławomir Neumann, fot. platforma.org.pl
Sławomir Neumann, fot. platforma.org.pl
Wykop Skomentuj404

TVP Info ujawniła nagrania rozmowy szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa z 2017 roku. Na nagraniach Neumann w wulgarny sposób odnosi się do wyborców, do KOD, lekceważy zarzuty prokuratorskie wobec polityków. Dla niego najważniejsze jest, by nie występowali z PO.

"Rzygam Tczewem"


"Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (...) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p...by, naprawdę" - mówił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w kuluarowych rozmowach partyjnych, cytowany przez portal TVP Info.  Warto przypomnieć, że Tczew to miejscowość wchodząca w skład okręgu, z którego Neumann startuje do Sejmu.


Politycy rozmawiali też o sytuacji urzędującego tam prezydenta Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście. Pobłocki miał sprzedać za bezcen działkę przy ul. Rokickiej, a potem zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Jest podejrzenie, że miasto straciło na tym miliony złotych.

Bronimy naszych

Neumann przekonywał, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie zdaniem prominentnego polityka PO nie mają żadnego znaczenia. - Na wybory idą głosować ludzie, którzy g...o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia - mówi Neumann. - Akty oskarżenia będzie miało, moim zdaniem, 60-70 proc. prezydentów miast. Na nikim to nie będzie robiło wrażenia - dodaje.

Na nagraniu Neumann gwarantował, że "sądy dzisiaj (...) nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami".

Podaje przykłady innych samorządowców związanych z opozycją, którzy mają problemy z prawem. - Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k..., nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k... atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k..., naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach - powiedział Neumann do tczewskiego działacza.

Partia ważniejsza niż ojczyzna

Zapewnił, że partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem. Warunkiem jest członkostwo w Platformie Obywatelskiej. - Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem" - powiedział.

Działacz zapewnił, że nie wyjdzie z partii. - Ja tylko mówię o zasadzie. Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k..., do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy, jak nie, to nie. Tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych. Tak samo. Dla mnie Platforma jest ważniejsza – deklaruje Neumann.

"KOD to zero"

Na spotkaniu pojawia się temat działalności Komitetu Obrony Demokracji. Według Neumanna "KOD jest niczym". - Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. Możesz mieć stu żołnierzy, którzy są, k..., spartanami i w...bią ten tysiąc w kosmos. Pospolite ruszenia w Polsce kończyły się tym, że się napili na końcu Sejmu, k.... Jak szło wojsko zaciężne przeciwnika, to wypier... do domu. Taki jest KOD. (…) Nie wierz w takie rzeczy. Ci ludzie na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda. Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować (…). Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k..., na komisję" – czytamy wypowiedź Neumanna.

TVP Info przypomina, że Sławomir Neumann wielokrotnie brał udział w manifestacjach KOD u boku Mateusza Kijowskiego.

Taśmy Neumanna, taśmy Ardanowskiego

Sławomir Neumann odnosząc się do ujawnionego nagrania, powiedział, że publikacja portalu TVP Info to "odgrzewany kotlet", który ma służyć odwróceniu uwagi od bieżących problemów PiS, jakimi jego zdaniem są taśmy ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, czy problemy w służbie zdrowia. Zwrócił uwagę, że była to prywatna rozmowa nagrana w sposób nielegalny.

Zobacz: Taśmy Ardanowskiego. Minister rolnictwa krytykuje pracowników ARiMR z nadania PiS

- Mam poczucie, że w prywatnych rozmowach za dużo przeklinam - to jest moja wada i staram się z nią walczyć. Nie zawsze mi wychodzi. Czasy mamy takie, że trudno czasami nie przekląć - powiedział Neumann.

Wykop Skomentuj404
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka