Blog
Wstańcie ludzie, otwórzcie okna
Aleksander Chłopek - outsider221
Aleksander Chłopek - outsider221 N-l, polonista, b.poseł PiS
44 obserwujących 191 notek 272616 odsłon
Aleksander Chłopek - outsider221, 31 stycznia 2017 r.

Koniec III RP

2377 90 1 A A A

Jak to jest z Wałęsą, wiedzieliśmy już od dawna, właściwie od nocy czerwcowej w 1992 roku. A precyzyjniej: od emisji filmu "Nocna zmiana", bo jak było naprawdę, poznaliśmy dopiero wówczas. Ale nie wszystkich to przekonało. Ludzie chcieli się łudzić i jakoś tak po ludzku mieli do tego prawo. Nikt nie lubi czuć się oszukany, a zwłaszcza gdy oszustwo jest tak bezczelnie cyniczne i prostackie. Mało kto też ma ochotę pogodzić się z faktem, że żyje w zakłamanej rzeczywistości (bo przyznajmy, że to dołujące uczucie!), więc lepiej było się samooszukiwać, wierzyć wbrew temu, co widziały oczy, a uszy słyszały. A Wałęsa w swym ekshibicjonizmie moralno-intelektualnym przerastał wszystko, co znaliśmy z życia i literatury, łącznie z klasyczną pozycją "Z chłopa król".

Stara zasada konfidentów święciła tryumfy: iść do końca w zaparte, zaprzeczać i oskarżać. Nie dziwmy się więc, że wielu wierzyło i chciało wierzyć. Dziś postawiono ich w sytuacji trudnej, jak w baśni andersenowskiej ("król jest nagi") czy jeszcze gorzej - w roli Tomasza niewiernego. Ekspertyza Instytutu Sehna jest bezlitosna: "Zobowiązanie do podjęcia współpracy (...), pokwitowania odbioru pieniędzy, zostały nakreślone przez Wałęsę. (...) Donosy także..." Ale ta trudna sytuacja to nie tylko dramat Wałęsy, jego rodziny i tych, którzy mu chcieli wierzyć do końca. Sprawa ma znacznie szerszy wymiar.

Otóż trzeba sobie uświadomić, że stwierdzenie autentyczności dokumentów znalezionych w domu Kiszczaka jednoznacznie zamyka historię III RP - tworu, powołanego do życia przez peerelowskie służby i ubezwłasnowolnionych tajnych ("...i jawnych, widnych i dwupłciowych") współpracowników. Przez szczurołapów, dla niepoznaki nazwanych autorytetami, którzy nas uwiedli swoją melodią o wolności. Choć o wolności było rzadziej, częściej o demokracji. I zawierzyliśmy im. Piszę, "bom smutny i sam pełen winy." Zgrzeszyliśmy naiwnością. Niektórzy z nas, jak wspomniałem, otrząsnęli się wcześniej. To nie zawsze nasza osobista zasługa, jak często mniemamy, naszej rzekomej wyższości moralnej czy intelektualnej - to czasem bagaż doświadczeń i znaków ("nie ma przypadków, są znaki Boże"). Dziś wszyscy mają szansę stanąć w prawdzie. A prawda wymaga konsekwencji.

Konsekwencją jest kategoryczne zerwanie ciągłości prawnej z PRL. Przyjęcie nowej ustawy zasadniczej, która nawiąże do zasad konstytucyjnych II RP. I usunie wszelkie, trwające już 27 lat, zaniedbania i patologie, uniemożliwiające pełny i harmonijny rozwój Polski. Nie proponuję niczego nowego. Już parę lat temu pisał o tym Ryszard Terlecki w swej pracy "Polska w niewoli".

W III RP ""nie nawiązano do zasad konstytucyjnych II RP i nie zerwano ciągłości prawnej z PRL, nie zdelegalizowano partii komunistycznej, a jej przywódców nie postawiono przed sądem za zdradę stanu, nie uznano UB i SB za organizacje przestępcze i nie osądzono komunistycznych zbrodniarzy, nie uznano za bezprawną grabieży własności prywatnej i narodowej oraz nie odebrano łupów komunistycznym aparatczykom i pospolitym aferzystom, nie odesłano do cywila wyszkolonych w Moskwie generałów i nie ujawniono sowieckiej agentury, w tym tajnych współpracowników SB i WSW, nie wymieniono wysługujących się reżimowi sędziów i prokuratorów, nie oczyszczono szkół wyższych i mediów z komunistycznych aparatczyków i konfidentów bezpieki. Wielkim błędem było niewykorzystanie fachowych kadr politycznej emigracji.”(s.474)

Powiecie pewnie, że jest to nierealne w obecnej partyjnej sejmowej konstelacji? Może tak. Ale warto sprawdzić. Choćby po to, by dowiedzieć się, kto jest kim. Bo od dziś już wybór jest jednoznaczny: albo reprezentujesz interesy polskie, albo niepolskie. Dalsze trwanie w rzeczywistości zbudowanej na kłamstwie (i zbrodni założycielskiej III RP , którą było zamordowanie ks. Jerzego) jest przecież w oczywisty sposób na rękę wrogom Polski. Tym, którzy chcą Polski słabej, wstrząsanej raz po raz konfliktami, próbującymi paraliżować funkcjonowanie państwa. W szybko zmieniającej się na naszych oczach światowej polityce Polska musi stać na mocnym fundamencie konstytucyjnym, usuwającym wszelkie niejasności i wieloznaczności, definiującym "bez światłocienia" dobro Ojczyzny. 

Polska będzie wielka, albo jej nie będzie. A wielkość nie mierzy się terytorium, setkami tysięcy kilometrów kwadratowych - wielkość to ład prawny płynący z ładu moralnego. Dziś nie ma ani jednego, ani drugiego. I choć rząd Beaty Szydło, przyznaję, to rozumie i do tego zmierza, efekty będą ciągle niezadowalające bez nowej Ustawy Zasadniczej. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Nie ma obecnie w Polsce lepszego probierza przyzwoitości i odwagi, zakłamania i podłości od sprawy katastrofy smoleńskiej. Trudno pojąć tych, zwłaszcza spośród grona aspirującego do odgrywania ról publicznych, którzy decydowali się na powtarzanie jawnego fałszu, pod dyktando obcego mocarstwa." Parafraza wypowiedzi Stanisława Mikke (autorstwa Wiesławy) Zapraszam na stronę: link http://www.aleksander-chlopek.pl/

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Maur - oczywiście, chodzi o "Siedem pigułek Lucyfera" Los Polski, Polaków był tak...
  • Gini - Gdzie i kiedy zapomniałem o dzieciach Zamojszczyzny? Albo o rzezi na Woli? Proponuję...
  • Bardzo interesująca i cenna notka. zwłaszcza końcowe refleksje. Bo to, czego domaga się Pan...

Tematy w dziale Polityka