378 obserwujących
1784 notki
4528k odsłon
4933 odsłony

Paliwo dla roszczeń z ACT 447.

Wykop Skomentuj273

Komentarze pod moją ostatnią notką oraz brak mocnej reakcji mediów w związku z obchodami rocznicy kryształowej nocy w Gdańsku i Wrocławiu, prowokują mnie do bardziej precyzyjnego wyłożenia „kawy na ławę”. Dla mnie te wydarzenia, po uświadomionych Polakom zagrożeniach wynikających z ustawy 447, budzą nie tylko przeciw. To już przerażenie bezmyślnością naszych włodarzy. Nie wiem, czy dali się tylko zmanipulować czy tez prowadzą taką narrację z innych powodów. Skutki takich działań mogą być fatalne. W skali kraju i w skali lokalnej.
    Zapewne to polityczne rozgrywki taktyczne w Sejmie i Senacie przykuły uwagę większości komentatorów na tyle skutecznie, że dość lekko potraktowano te bulwersujące wydarzenia. Na marginesie tylko powiem, z dla mnie „odbicie” Senatu przez opozycję jest dowodem na to, iż: 1.ta zagrożona podobno (i koślawa w mojej ocenie) demokracja –działa spokojnie nadal.2. Posłowie niezależni są tacy niezależni, że dali się zastraszyć. 3. PSL poszedł do wyborów pod własnym szyldem, ale de facto mentalnie tkwi w okowach wcześniejszego sojuszu Totalnej Opozycji. 4.Jeden Wicemarszałek opcji z 3 senatorami na równi z jednym wicemarszałkiem opcji posiadającej 48 senatorów. Wnioski proszę sobie wyciągnąć ……
   Ale ad rem. Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) od lat prowadzi z USA skuteczną ofensywę odszkodowawczą dla Żydów. Sami Żydzi mają poważne wątpliwości, co do podstaw i intencji i wywalczonych skutków tych działań. Vide książka Przedsiębiorstwo Holocaust Normana Filkensteina.  WRJO była spirytus movens Deklaracji Teresińskiej i jest kreatorem zapisów ACT 447, obligującej amerykański Kongres do przejęcia funkcji nadzoru nad wykonaniem zapisów Deklaracji. Raport Kongresu USA ma dotyczyć między innymi nadzoru nad przekazaniem mienia „bezspadkowego” ofiar Holocaustu. Pod hasłem- pomóc tym, którzy przeżyli oraz zwrócić lokalnie to, co należało do organizacji żydowskich. Tu hasło – stworzyć z tych odszkodowań fundusz pamięci o ofiarach, edukacji o Holocauście, finansować liczne miejsca pamięci itp. O wersji żądań przyspieszenia procesów zwrotu wobec spadkobierców mienia przejętych bezprawnie przez komunistów w PRL powiem tyle: polscy Żydzi są traktowani w tym względzie jak pozostali Polacy. Którzy ginęli i doświadczali okrucieństw II WŚ z rąk nazistów i później komunistów, podobnie jak ich starci bracia w wierze.· W prawie międzynarodowym mienie osoby bez spadkobierców przechodzi na własność państwa. Jednak drogą nacisków handlowych, wizerunkowych i innych, wspartą przez odpowiednio budowaną narracją krzywd – można twarde zapisy prawa ominąć. Ku takiej wersji zmierza od lat, skrupulatnie budowana wizja Polaków mordujących Żydów, (Gros, Grabowski, noblistka Tokarczuk*). Co najbardziej bolesne- to narracja Polaków. 
 Do tej narracji dołączają się teraz włodarze polskich miast. Pełni ekspiacji za noc kryształową, z przemowami pełnymi frazesów o zakorzenionej rzekomo w ich miastach nienawiści, z która oni będą walczyć… Podczas gdy w Niemczech na te same uroczystości zapraszano z zapisem „polskie obozy koncentracyjne”. 
   Nikt nie jest kryształowy. W każdej nacji znajdziemy zbrodniarzy, zwyrodnialców, skorumpowanych i przestępców wszelakiej proweniencji. W Polsce w okresie IIWŚ byli kolaboranci, szmalcownicy. Jednak nigdy nie miało to przełożenia na formalną ideologię i postawę znakomitej liczby Polaków.. Jak np. we Francji, Norwegii itp. To nie Polacy są sprawcami Holocaustu, to nie Polacy napisali Mein Kampf i nie byli twórcami ideologii nazistowskiej i nie wybrali nazistów na głowę państwa.. Oni byli niszczeni -: zabijani za przynależność do polskiej inteligencji, umieszczani za swoją polskość w obozach pracy, koncentracyjnych, gułagach. Tracili majątki na rzecz zaborców, najeźdźców i okupantów. I jeśli przechodzimy na płaszczyznę emocji – to Polakom należą się odszkodowania. Zamiast podzięki za walkę o wolność własną i cudzą mimo zniewolenia, próbuje się narzucić koleje jarzmo spłat za cudze winy.
   Jest rzeczą nieakceptowalną, aby polskie samorządy formalnie szerzyły narzucaną narrację o winie za niemieckie bestialstwo nazizmu. Taki przekaz idzie w świat, gdy prezydenci miast oficjalnie głoszą takie mowy, jak to uczyniono w Gdańsku, a jeszcze bardziej we Wrocławiu. Polscy pisarze, dziennikarze i naukowcy nie mogą z marginesu zła uczynić spirytus movens Holocaustu.  Ci sami, którzy dzisiejsze pokolenia Polaków ganią za rzekomy nacjonalizm ( w skojarzeniu z nazizmem- vide Marsz Niepodległości -marszem nazistów) pięknie podtrzymują narrację rzekomego, polskiego antysemityzmu, wyssanego z mlekiem matki. Który w okresie II WŚ był mocnym elementem ideologii głoszącej konieczność eliminacji Żydów, Cyganów i..Polaków.   
   Przez lata okupacji komunistycznej po II WŚ zakłamywano polską historię, szczególnie z okresu wojny i jej skutków. Polskie Państwo Podziemne było passe. Żołnierze Niezłomni – wyklęci. Wielu z nich zamordowano w ubeckich więzieniach. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, sadzili swoje drzewka w Jad Vashem bez rozgłosu. No i często z wieloletnim opóźnieniem. Historia II WŚ w wersji historyków na świecie często pomijała, istotne z punktu widzenia wydarzeń w Polsce – fakty. Takie jak zagrożenie śmiercią dla całych rodzin za przechowywanie Żydów tylko w Polsce, bohaterstwie rotmistrza Pileckiego i jego kolegów, przekazujących światu raporty o wydarzeniach w Auschwitz. I udawaną ślepotę Aliantów w tym temacie. Dokonaniach największej, podziemnej organizacji zbrojnej, czyli AK. Jeśli do tego dołożymy ogromną dbałość o ukrywanie własnej roli w budowania ogólnoświatowej narracji o wydarzeniach związanych zarówno z II WŚ jak i bezczynnością wobec Szoah oraz wyrugowanie ze skojarzeń okupanci niemieccy na nieokreślone bliżej słowo naziści ze strony zachodnich aliantów – to mamy obraz Polski wojennej karykaturalny. Szczególnie wobec dramatu Holocaustu. Dlatego z ogromną radością przyjęłam działania Polonii amerykańskiej. Podczas gdy u nas, na wyścigi włodarze miast wpisują się w fałszywą narrację o wojnie i rzekomych winach Polaków – Polonia znakomicie wyczuła potrzebę uświadomienia społeczności amerykańskiej, jaka była prawda o wydarzeniach II WŚ. W tym celu zorganizowana została Konferencja „Poland First to Fight” jest oddolną inicjatywą obywatelską we współpracy z polskimi historykami i ma ona za zadanie pokazać Amerykanom los Polski w czasie wojny, jej konsekwencje oraz szerszy kontekst geopolityczny. Grupami docelowymi są obok historyków, archiwistów i muzealników, oczywiście dziennikarze, ale także politycy, asystenci kongresmenów, pracownicy stanowych departamentów edukacji czy ludzie z branży filmowej oraz wydawcy. „Więcej szczegółów znajdziecie w publikacji portalu Tysol.pl Bez zrozumienia realnej sytuacji Polski i Polaków opiniotwórcze środowiska międzynarodowe nie zrozumieją niestosowności jakichkolwiek żądań odszkodowawczych od Polski.  Mam tez nadzieję, że polski MSZ wesprze finansowo tę inicjatywę. Może wesprą ją finansowo włodarze Gdańska i Wrocławia? W ramach naprawy tego, co uczynili kilka dni temu… To ostatnie pewnie pozostanie moim pobożnym życzeniem. 

P.S.1 Na ten temat pisałam wcześniej tutaj:https://www.salon24.pl/u/1maud/976100,list-polki-do-kongresu-usa-o-moralnosci, https://www.salon24.pl/u/1maud/945456,vivat-polonia-ustawa-447-auschwitz-vel-oszpicin-vel-oswiecim

P.S.2 Komitet organizacyjny konferencji składa się z kilku działaczy polonijnych, w tym dr Stanisława Śliwowskiego, prezesa Koalicji Amerykanów Polskiego Pochodzenia czy Edwarda Wojciecha Jeśmana, prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej na Południową Kalifornię. Grupą kieruje dr Marek Błażejak, lekarz z Hamburga z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami międzynarodowymi, w tym projektami polonijnymi (m.in. w grupie Polish Media Issues, www.polishmediaissues.online, walczącej od lat ze zniesławianiem Polski w mediach).

* „dziś "jak najbardziej" powtórzyłaby swe słowa sprzed kilku lat, w których oceniła, że Polacy robili rzeczy straszne - "jako kolonizatorzy, właściciele niewolników czy mordercy Żydów".” (Olga Tokarczuk dla Rzepy)

https://www.rp.pl/Polityka/191019249-Olga-Tokarczuk-podtrzymuje-opinie-ze-Polacy-robili-rzeczy-straszne.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25065533,swiatowa-organizacja-restytucji-mienia-zydowskiego-w-oswiadczeniu.html

http://auschwitz.org/historia/informowanie-swiata/sprawozdania-uciekinierow

https://dorzeczy.pl/kraj/120205/szokujace-slowa-sutryka-od-kiedy-historia-breslau-jest-nasza.html

https://www.tysol.pl/a37317-Miedzynarodowa-konferencja-historyczna-w-Waszyngtonie-nieopodal-Bialego-Domu-Poland-First-to-Fight-


Wykop Skomentuj273
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka