Blog
Obywatele Obywatelscy
Euro2012
0 obserwujących 73 notki 24110 odsłon
Euro2012, 8 stycznia 2010 r.

Pożegnanie Janusza Atlasa w kościele świętego Andrzeja Boboli.

Na pożegnaniu w kościele św. Andrzeja Boboli oprócz bliskich zmarłego pojawiło się wielu dziennikarzy sportowych, działaczy piłkarskich, ludzi mediów, teatru, kultury, a także pracowników PZPNu.

To, że odszedł człowiek nietuzinkowy wiedzieli wszyscy zgromadzeni w Kościele.

Msza Święta, towarzyszące jej wspomnienie i słowa pożegnania  - przyjaciół, współpracowników... przypomniały, że odszedł człowiek wielkiego talentu pisarskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy sportowych, mistrz felietonu.

Po godzinie 11.00 rozpoczęło się pożegnanie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

To nie miejsce i pora, ale to była postać niezwykła, która czerpała z życia tyle ile mogła. Tak jak wielu innych zaczytywałem się w Jego felietonach i artykułach więc pozwolę sobie na osobiste post scriptum...

W ostatnich dniach grudnia 2009 planowaliśmy przyznanie na początku tego roku Januszowi Atlasowi nagrody za jego wkład w zmiany w polskiej piłce. Chcieliśmy p. Janusza pozytywnie nagrodzić... Nie zdażyliśmy okrutna choroba przedwcześnie zakończyła życie p. Janusza.

Mam nadzieję, że środowisko dziennikarzy sportowych ustanowi jakąś nagrodę im. Janusza Atlasa dla dziennikarzy sportowych - był niezwykły i taki pozostanie w naszej pamięci - jako mistrz felietonu.

Będziemy się o to upominali.


 


Opublikowano: 08.01.2010 11:24.
Autor: Euro2012
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Leski Pełna zgoda, z Nimi może się tylko równać Ole Einar Bjørndalen. A Hokej...
  • @toka95 jak wyżej, pozdrawiamy ;)
  • @Panna Wodzianna "recesja" oczywiście ;)

Tematy w dziale