3 obserwujących
45 notek
19k odsłon
  687   0

Antoni Macierewicz najlepszym ministrem obrony w ostatnim trzydziestoleciu.

Znów gruchnęła informacja – POLSKA NIE JEST PRZYGOTOWANA DO WOJNY!

Cytuję za Der Onet który z kolei cytuje Interię.

„Wojskowe ćwiczenia "Zima-20" skończyły się blamażem i całkowitą klęską. Symulacja wskazała, że po pięciu dniach wojna była przegrana, a polska armia przestała istnieć - informuje Interia.”

„Według informatorów Interii już piątego dnia wirtualnego konfliktu przeciwnik dotarł do linii Wisły. "SE" dodaje, że czwartego dnia Warszawa znalazła się w okrążeniu.”

Podaję link

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/porazka-polskiej-armii-w-symulowanej-wojnie-cwiczenia-wykazaly-kleske-w-piec-dni/pmh647s

Oczywiście taka informacja nie mogła ujść uwadze prymitywnym pisożercom.

„Właśnie udowodniono, że mieli rację, a imbecyl od wybuchów smoleńskich się znowu mylił, a jego decyzje kadrowe pozbawiły armię doświadczonego dowództwa.”- to cytat blogera Salonu24 występującego pod nickiem Kuba Rozpruwacz.

Nie jestem miłośnikiem PiS , bliżej mi do Konfederacji, ale uważam Pana Antoniego Macierewicza za najlepszego polskiego ministra obrony w ostatnich trzydziestu latach. Dlaczego ?

Obelg wobec Pana Macierewicza jest dużo, ale rzetelnych argumentów przeciwko niemu jest niewiele.

Najpoważniejszy argument „jego decyzje kadrowe pozbawiły armię doświadczonego dowództwa”. Poproszę o nazwiska tych doświadczonych dowódców .

Pierwsze przykłady „z brzegu” :

Gen. Mirosław Różański , „doradca ” i współpracownik Hołowni .Generał broni, niezwykle utytułowany, dowodził wieloma jednostkami, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015-2016. Prześledziłem wszystkie jego wypowiedzi, krytykujące obecne kierownictwo MON i oprócz wielu obelg i ogólników znalazłem jeden konkret – PiS nie kupił śmigłowców Caracal. Jest to zresztą główny zarzut wobec PiS, dotyczący osłabienia polskiego wojska. Wyjątkowo bzdurny argument skierowany do ludzi nie mających pojęcia o wojsku. Środki na zbrojenia mamy ograniczone i powinniśmy je wydawać jak najbardziej racjonalnie. Jakie jest największe militarne zagrożenie Polski – rosyjska armia pancerna stacjonująca przy granicy rosyjsko – białoruskiej oraz wojska pancerne skoncentrowane w obwodzie kaliningradzkim. Czym się zwalcza czołgi – innymi czołgami, artylerią, rakietami przeciwpancernymi , lotnictwem. Minister Macierewicz położył nacisk właśnie na te elementy – intensywne zakupy artylerii samobieżnej ( armato haubice Krab , samobieżne moździerze RAK, rakiety Langusta, HIMARS) modernizacja czołgów , środków przeciwpancernych .(pociski Javelin dołączają do przeciwpancernych izraelskich rakiet Spike), dronów . Należy wyciągać wnioski ze współczesnych konfliktów zbrojnych. W czasie wojny na Ukrainie rosyjska artyleria zniszczyła większość ukraińskich kolumn pancernych zanim dotarły na linię frontu. Nie wiem czy gen. Różański planował jakąś kolejną wojnę w Wietnamie kładąc nacisk na zakup śmigłowców do przerzutu lekkiej piechoty w niedostępnym terenie czy po prostu nie ma pojęcia o czym mówi.

Generał broni Waldemar Skrzypczak , również utytułowany dowódca. Bardzo go szanowałem bo ostro atakował kierownictwo MON za rządów Tuska. Zrównoważony konkretny, ale straciłem cały szacunek do niego, kiedy ostro krytykował ministra Macierewicza, który rozpoczął przerzucanie czołgów Leopard z nad granicy niemieckiej do obrony wschodniej Polski. Załączam link

https://www.youtube.com/watch?v=NFvWeXT6WSw

Proszę Państwa – proszę spojrzeć na mapę – Warszawa jest 200 km do Brześcia. Granica z Białorusią była całkowicie nie broniona. Proszę wyobrazić sobie manewry rosjsko-białoruskie przy granicy z Polską i rosyjska dywizja pancerna przekraczająca granicę. W jakim czasie dotrze do Warszawy – pół dnia ? A wydzielone odziały na samochodach pancernych – kilka godzin. Po zajęciu Warszawy – Polska, całe dowództwo jest sparaliżowane. I co ta najlepsza, polska dywizja kawalerii pancernej zrobi? Będzie odbijała Warszawę? Ma do pokonania ok. 500 km. Z całym szacunkiem, ale był to wyjątkowy blamaż Pana Generała.

A pamiętacie Państwo ataki tych pożal się Boże „fachowców” na Obronę Terytorialną. W dobie działań niekonwencjonalnych , dywersyjnych. Byliśmy całkowicie bezbronni w tym zakresie . Rosyjskie grupy dywersyjne i inne „zielone ludziki” mogły by robić, co tylko by zechciały. A pamiętacie te kpiny „fachowców” – „cha,cha, cha chłoptasie Macierewicza będą walczyć ze Specnazem , cha, cha ,cha.” A co mówi nam historia współczesnych konfliktów zbrojnych? Ukraińscy ochotnicy , odpowiednik naszej OT – walczyli ze Specnazem, bo tzw. separatyści byli mocno zasileni Specnazowcami i kiedy ukraińska armia praktycznie wszędzie dostawała w tyłek, to właśnie OT trzymało front. Między .innymi dlatego Rosjanie nie mają połączenia lądowego z Krymem – słabo uzbrojony, ochotniczy batalion Azow zatrzymał ich. A współczesny konflikt w Jemenie – tamtejsza OT, wojownicy w sandałach zatrzymali jedną z najnowocześniejszych armii świata – armię Arabii Saudyjskiej, która wydaje, prawie tyle samo na zbrojenia, co Rosja. I tu nie chodzi o działania partyzanckie – Saudowie nie potrafili zająć ani stolicy ani największego miasta portowego kraju.

Wracając do ćwiczeń „Zima-20”. Jak podają media , sztabowcy brali pod uwagę, jeszcze nie dostarczone nowe systemy uzbrojenia. Teraz proszę sobie wyobrazić te same ćwiczenia pod rządami PO - bez rakiet Patriot, Himars, samolotów F-35, armato haubic Krab, moździerzy Rak, rakiet Langusta, rakiet Javelin zmodernizowanych czołgów , Obrony Terytorialnej, bez nowej dywizji rozlokowanej na granicy itd. Rosjanie zajęli by Warszawę w pół dnia.

Biorąc pod uwagę powyższe uważam, że pod kierownictwem ministrów Macierewicza i Błaszczaka , polskie siły zbrojne dokonały największego skoku technologicznego i organizacyjnego w ciągu ostatnich trzydziestu lat.

Oczywiście niekompetentni redaktorzy der Onetu piszą „wojskowe ćwiczenia "Zima-20" skończyły się blamażem i całkowitą klęską. Nie zakończyły się żadnym blamażem ani klęską . Na podstawie dostępnych informacji wygląda na to, że były przeprowadzone bardzo solidnie i będą wyciągnięte właściwe wnioski. Rosjanie okrążyli Warszawę w 5 dni? A czego się Państwo spodziewali? A pamiętacie Państwo nagonkę na ministrów Błaszczaka i Macierewicza , którzy chcieli żeby stacjonowały w Polsce amerykańskie brygady pancerne? Teraz proszę sobie wyobrazić że takie same ćwiczenia przeprowadza minister Klich i gen. Różański – tu będę złośliwy - pewnie byśmy w dwa dni zajęli Moskwę na tych Caracalach.

Zapraszam do dyskusji o wadach i zaletach obecnego kierownictwa MON. Proszę tylko porównywać Macierewicza z poprzednimi ministrami. Wiadomo że każdy człowiek ma swoje wady i zalety, i popełnia błędy. Jednak na tle poprzednich ministrów zrobił najwięcej. I proszę nie wspominać niejakiego Misiewicza , tu się zgadzam „prawie ze wszystkimi” - wyjątkowy blamaż. Ale nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi.

P.S. Nikogo nie banuję, nie  blokuję. Jak kogoś stać tylko na bluzgi, to daje świadectwo tylko o swoim poziome umysłowym.


Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale