3 obserwujących
45 notek
19k odsłon
  395   1

TYSIĄC KARABINÓW SNAJPERSKICH DLA ARMII UKRAIŃSKIEJ.

Czy Rosja zaatakuje Ukrainę ? Wątpię. Putin chyba nie jest taki nierozsądny. Putinowi marzy się po prostu drugi Układ monachijski. Dogadać się z Amerykanami i „Europejczykami” ponad głowami Ukraińców. Śmiechu warte „tajne” przygotowania do wojny, gdzie plan operacji jest publikowany w niemieckim Bildzie . Ciekawe skąd? Bild ma siatkę szpiegów w Armii rosyjskiej? Na razie tworzona jest psychoza aby wystraszyć europejskie „cioty”. We „wszystkich” opiniach armia ukraińska nie ma żadnych szans. Ukraina ma być rozebrana tak jak Czechosłowacja w 1938 roku,

Ale co możemy zrobić? A już bronimy się przed agresją rosyjsko – białoruską na naszych granicach. Wielu komentatorów ubolewa nad tym, że jedynie bronimy się , że powinniśmy atakować, nie podając zresztą w jaki sposób.

A w obecnej sytuacji sposób jest bardzo prosty. Niech „niezależna” organizacja np. Kluby Gazety Polskiej ogłoszą zbiórkę na broń dla Ukrainy. Nasuwa się oczywiście pytanie „a cóż my możemy dostarczyć Ukrainie?” Ile pieniędzy można zebrać? Jaki to może mieć wpływ na wojskową sytuację na Ukrainie? Nie ma to żadnego znaczenia. Chodzi o wydźwięk propagandowy. Gdyby udało się tą akcję rozpowszechnić w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych, byłby to wspaniały polski prztyczek w nos Putinowi . Zamiast zastraszonych „ciot” europejskich, pojawiłby się ktoś kto by powiedział Putinowi – „taki jesteś mądry, to spróbuj”. My dostarczymy karabiny snajperskie armii ukraińskiej, Nawet można zbierać środki pod hasłem

„TYSIĄC KARABINÓW SNAJPERSKICH DLA ARMII UKRAIŃSKIEJ.”

Nie produkujemy dobrej broni przeciwpancernej (Izrael na pewno nie zgodzi się żebyśmy wysłali pociski Spike) , przeciwlotniczej, co w pierwszej kolejności potrzebuje armia ukraińska. Ale produkujemy dobre karabiny wyborowe.

ZM Tarnów SA produkuje m.in.– 12,7 mm Wielkokalibrowy Karabin Wyborowy TOR, 7,62 mm Karabin wyborowy BOR.308 i 8,6 mm Karabin Wyborowy Alex.338. Medialny „szum” w wyniku takiej akcji, na pewno byłby dobrą reklamą dla naszych karabinów wyborowych i przyczyniłby się do zwiększenia eksportu (nawet na cywilny rynek amerykański). A eksport to więcej środków na rozwijanie mocy produkcyjnych, więcej środków na badania. ZM Tarnów nie musiały by liczyć tylko na nieskoordynowane , chaotyczne zakupy „naszych” polityczno-wojskowych decydentów.

Dobrze rozpropagowana akcja miała by też ogromny wpływ na „ugodowych” polityków europejskich, A jaki to problem dla współczesnych organizacji wywiadowczych zrobić „szum” wokół takich działań. A rządy mógłby powiedzieć – „to nie my to naród”.

Akcja taka maiłaby też ogromny wpływ na podniesienie morale Ukraińców. Nie wiem czy zauważyliście doniesienia medialne. Główny ich motyw to „Ukraina jest sama, nikt nie pomoże Ukrainie”. Taka medialne urabianie opinii publicznej Ukrainy i Europy. Akcja „Broń dla Ukrainy”, o dużym zasięgu rozbijałaby tą rosyjską narrację.

I co należy powtórzyć, była by to odpowiedź Putinowi - „taki jesteś mądry, to spróbuj”.. A karabiny wyborowe są idealne na wojnę asymetryczną. I jednocześnie byłaby to informacja dla Putina: ty nam szkodzisz, my zaszkodzimy tobie.. I każdy twój atak na Polskę skończy się, nie papierowymi protestami, ale realną, odpowiedzą.


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale