Prawda
Prawda w oczy kole.
5 obserwujących
63 notki
35k odsłon
  476   1

Armaty Leoparda 2 z Huty Stalowa Wola

Huta Stalowa Wola wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej poinformowała o podpisanej właśnie umowie na produkcję armaty L44 120mm stosowanej w czołgach Leopard 2 wersji A4, A5 i 2PL pozostających w służbie w Wojsku Polskim. Takich czołgów Polska posiada 247.

Stosowna umowa licencyjna została zawarta z niemieckim przedsiębiorstwem Rheinmetall Waffe Munition GmbH na okres 20 lat.

HSW będzie wytwarzała lufy do armaty L44 oraz pozostałe komponenty mechaniczne.21 lipca w Stalowej Woli Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. Bartłomiej Zając oraz Prezes Zarządu Rheinmetall Waffe Munition GmbH Roman Koehne podpisali umowę licencyjną na produkcję elementów armaty L44, w tym luf czołgowych 120 mm. Podpisana umowa dotyczy udzielenia licencji na okres 20 lat. Zakres licencji obejmuje produkcję luf 120 mm do czołgu Leopard będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP oraz nabycie kompetencji w celu ujęcia HSW S.A. w łańcuchu dostaw Rheinmetall.
Obecnie posiadane przez HSW S.A. kompetencje w wytwarzaniu luf obejmują kalibry od 30 mm do 155 mm oraz długości do 9 metrów. W HSW S.A. już od kilku lat produkowane są lufy do moździerzy 120 mm (RAK), do haubic 155mm (KRAB) oraz moździerzy ciągnionych.


image

zdjęcie: materiały prasowe PGZ[1] https://grupapgz.pl/hsw-podpisala-umowe-licencyjna-na-produkcje-armaty-l44-z-rheinmetall-waffe-munition-gmbh/

[2] https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/huta-stalowa-wola-z-licencja-na-produkcje-luf-do-czolgu-leopard,483096.html

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo