16 obserwujących
96 notek
136k odsłon
  501   0

Kaczyński planował użycie siły.

Tekst sporządzony na podstawie artykułów Wirtualnej Polski, Onetu, Interii i Oko press pl. cytaty w boldzie.

Generał Jarosław Szymczyk ma zrezygnować ze służby po Święcie Niepodległości - podaje "Gazeta Wyborcza". Dziennik wyjaśnia, że przyczyną ma być stosunek Komendanta Głównego Policji, a tym samym jego podwładnych, wobec protestu kobiet.

Zaczynamy więc od końca. Po 11 listopada teraźniejszy Komendant Policji złoży rezygnację (oczywiście z powodów osobistych - jak zawsze za tej władzy), bo wraz z ministrem Kamińskim miał czelność sprzeciwić się "nadministrowi bezpieczeństwa" - Jarosławowi Kaczyńskiemu. Lećmy dalej:

Prezes PiS chciał, by policja uznała strajki kobiet za nielegalne i je siłowo rozpędziła, a nieoficjalne źródła mówią już o 25 października (niedzieli) jako pierwszym dniu "dużych działań".

Czyli nasz Wielki Strateg chciał po prostu rozgonić protestujące kobietki, ale ...:

Na odprawie szefa KGP z komendantami wojewódzkimi padły słowa o tym, aby mundurowi działali "w sposób wyważony, ostrożny" tak, aby "chronić słabszych przed silniejszymi".

JK jakby zapomniał, że policjanci to też ludzie, którzy mają żony, matki, córki często. Jego cynizm nie może pojąć, że ludzie mu podlegli mają odmienne zdania i traktują jego nakazy jako szkodliwe, głupie i przeciw skuteczne.

Po pierwszych dniach protestu funkcjonariusze mieli usłyszeć od przełożonych, że działają właściwie, nie doprowadzając do zamieszek. Policjanci oceniają, że decyzja o działaniu "na ostro" i eskalacja konfliktu mogłaby skończyć się lawiną zwolnień lekarskich mundurowych, a nawet buntem.

Nie wiem, czy do tego by doszło, ale w obliczu takiego zachowania policji - nie dziwią słowa JK o obronie kościołów przez "sympatyków", a nie przez policję. Nieposłuszeństwo będzie oczywiście poskromione jedyną znaną Kaczyńskiemu metodą - usunięciem ze stanowiska.

Życzmy prezesowi, by następca niepokornego komendanta nie miał w sobie tyle ludzkiej empatii i zwykłego rozsądku. To mogłoby wywołać w naszym wice premierze rozterki natury egzystencjalnej, czy aby na pewno ma rację, a przecież wszyscy wiemy, że ma ją niewątpliwie i mylić się nie może.

thx

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale