Nastał koniec przaśnych rządów Gomułki,przyszło NOWE i to z przytupem.
Jako nastolatkowi to NOWE się podobało,pojawiły się w radio i TV zachodnie zespoły rocka.
W modzie nastał przewrót kopernikański,zamiast garniturków,wygolonych łbów ,dżinsy markowe,długie włosy,kolorowe koszule,luzik.
Do TV wszedł drugi program i kolor!
Zamiast smrodliwymi sanosami zaczęliśmy jeździć importowanymi autobusami z Jugosławii ,potem autosanami.
Pojawiły się towary importowane z zachodu ,w tym cytrusy,kosmetyki.
Przyspieszyła budowa mieszkań,podobno 10 mln Polaków mieszka w blokach z tamtych czasów.
Rolników uwolniono od obowiązkowych dostaw,dostali prawa obywatelskie do leczenia a potem do emerytur,wprawdzie na zasadzie za emeryturę oddajesz gospodarstwo ale zawsze coś!
Pojawił się Kodeks Pracy i Kodeks Ucznia!
Polska w tamtym czasie zaczęła się cywilizować.
Niestety,Gierek co to spędził połowę życia na zachodzie nie rozumiał praw wolnego rynku,zwłaszcza w handlu!
A wystarczyło odejść od dogmatu regulowanych cen .
Widocznie nie mogli.



Komentarze
Pokaż komentarze (8)