emeryt ZUS emeryt ZUS
151
BLOG

O epoce Gierka ale nie o gospodarce.

emeryt ZUS emeryt ZUS Społeczeństwo Obserwuj notkę 8

Nastał koniec przaśnych rządów Gomułki,przyszło NOWE i to z przytupem.

Jako nastolatkowi to NOWE się podobało,pojawiły się w radio i TV zachodnie zespoły rocka.

W modzie nastał przewrót kopernikański,zamiast garniturków,wygolonych łbów ,dżinsy markowe,długie włosy,kolorowe koszule,luzik.

Do TV wszedł drugi program i kolor!

Zamiast smrodliwymi sanosami zaczęliśmy jeździć importowanymi autobusami z Jugosławii ,potem autosanami.

Pojawiły się towary importowane z zachodu ,w tym cytrusy,kosmetyki.

Przyspieszyła budowa mieszkań,podobno 10 mln Polaków mieszka w blokach z tamtych czasów.

Rolników uwolniono od obowiązkowych dostaw,dostali prawa obywatelskie do leczenia a potem do emerytur,wprawdzie na zasadzie za emeryturę oddajesz gospodarstwo ale zawsze coś!

Pojawił się Kodeks Pracy i Kodeks Ucznia!

Polska w tamtym czasie zaczęła się cywilizować.

Niestety,Gierek co to spędził połowę życia na zachodzie nie rozumiał praw wolnego rynku,zwłaszcza w handlu!

A wystarczyło odejść od dogmatu regulowanych cen .

Widocznie nie mogli.

emeryt ZUS
O mnie emeryt ZUS

Na poważnie już niczego nie komentuję! Komentarz został usunięty przez administratora serwisu.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (8)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo