2 obserwujących
25 notek
18k odsłon
  1085   0

Beatyfikacja papieża Jana Pawła II. Wielka tragedia...

Dowiedziałem się o tym przed kilkoma godzinami. Deszcz miarowo uderzał o szybę, a popołudniowa drzemka dawała ukojenie moim mięśniom i bądź, co bądź, rozumowi.

Dawno nie czułem się tak swojsko. Tej sielanki nie był w stanie popsuć ``Kevin w Nowym Jorku``, czy lekko denerwujący drugi skok Adama M. Ze spokojem oczekiwałem następnego występu szczypiornistów na Mistrzostwach.

Jednak, jak to często bywa, nie było mi dane, długo cieszyć się moją samotnią.

Z ``pudła`` dobiegał głos spikera. Drżącym, aczkolwiek stanowczym głosem oświadczył, że Benedykt XVI - papież, wreszcie się zgodził, wreszcie podpisał

Podniosłem leniwie głowę, by przyjrzeć się rozentuzjazmowanej gawiedzi.

Wow, wyrwał mi się okrzyk, co prawda amerykański, ale po trosze przecież, każdy z nas jest lekko zmakaronizowany. Zatem owe ``wow``, nie było wykrzyknikiem mojego aplauzu, czy swoistego poparcia, lecz bólu, który rozdarł moje serce.

Być może i w Tobie, po papieskim ``santo subito`` zawrzała krew.

Mój Zbawiciel przez papieża Jana Pawła II obrażany był każdego dnia. Od niedzieli do ostatniego dnia tygodnia, czyli do soboty, papieskie encykliki, różne podpisy, czy specjalne audiencje, godziły w Godność Boga Ojca i Boga Syna.

Ślepa wiara w człowieka, doprowadziła Was, katolicy, do całkowitego wyzucia Bożego Słowa z codziennego życia.

Biała sutanna papieża Jana Pawła II przyćmiła Boski Blask Mistrza z Nazaretu.

Nie znacie Bożych Nauk, nie interesują Was Przykazania z Góry Synaj. Podnosicie godność człowieka do roli niemalże Boskiej. Z Warszawy, Krakowa i z innych miejsc Polski biegną modlitwy do człowieka, którego już nie ma na tym świecie. To swoista mowa, trafiająca w próżnię. Zgodnie z Wolą Najwyższego, każdy człowiek musi umrzeć, a pewnego dnia powołany zostanie do życia, by zdać sprawę z tego, co czynił ``w ciele``.

Oddajcie wreszcie chwałę Zbawicielowi! Oddajcie Panu Jezusowi to, co Mu się należy.

To Apostoł Piotr, nie pozwolił by Korneliusz bił mu pokłony, to Anioł strofuje Jana, gdy ten upada przed nim na kolana, a Wy przed śmiertelnikiem, który upoił miliony istnień ludzkich zdradliwym napojem kłamstwa, uderzacie czołem, jak przed bożkiem!

Tak, papież Jan Paweł II jest Waszym bożkiem. Na rozstajach dróg, na placach i skwerach stoi postać z rozczapierzonymi rękami, a Wy przed zimnym kamieniem, składacie kwiaty.

Ponoć beatyfikacja watykańskiego tuza, urodzonego w moim Kraju jest ``wielką radością na całym świecie``. To śmieszne. Zatem ja, chyba jestem z Jowisza, ponieważ dla mnie ta wielka uroczystość jest największą obłudą, największym teatrem, hańbą, która spotyka rodzaj ludzki!

Jeżeli słowa te, lekko Cię zdenerwowały, proponuję przerywnik muzyczny z dawnego hitu filmowego, ``Deszczowa piosenka``. A przerywnik nosi tytuł: ``Good Morning``.

http://www.youtube.com/watch?v=J0j3-tmQLjg&feature=related

Już dobrze?  Czytaj, więc dalej!

Macie uszy, ale nie słyszycie, macie oczy, ale nie widzicie, macie usta, ale nie potraficie się sprzeciwić! Dlaczego?

Kraju Polan, papież rozkazywał Wam modlić się do Marii, a modlitwy człowiek wierzący kierować powinien do Pana Jezusa.

Papież Jan Paweł II, czcił obrazy i figury, a za uratowanie życia w zamachu, pojechał oddawać pokłony ``fatimskiej Pani``.

A teraz beatyfikacja i spodziewane dwa miliony osób na uroczystości poświęconej demonom.

Deszcz powoli przestaje padać, a moich wynurzeń nie mogę jakoś zakończyć. Zbyt mocno bolą mnie katolickie kpiny. Człowiek, który poniżał Pana Jezusa i Boga Ojca, zostanie beatyfikowany.

Dla tych, którzy nie wiedzą:

``Beatyfikacja(łac. beatificare 'wyróżniać') akt kościelny wydawany przez Kościół katolicki, uznający osobę zmarłą za błogosławioną, zezwalający na publiczny kult, ale o charakterze lokalnym (np. w diecezji). Akt taki wydaje się po pozytywnym rozpatrzeniu procesu beatyfikacyjnego. We wczesnym średniowieczu beatyfikacji dokonywano spontanicznie, później wymagana była zgoda Synodu Biskupówi Stolicy Apostolskiej. Od roku 1634, beatyfikację może zatwierdzić tylko papież.``

http://pl.wikipedia.org/wiki/Beatyfikacja

Hm...

Żałosne! Papież, zamaszystym podpisem, zezwala ``narodom i językom``, na publiczny kult grzesznego człowieka.

To żałosne i nie przyrzekam, że tego słowa już nie użyję.

Teraz, zatem Drodzy Rodacy, papież Benedykt XVI orzekł, że wolno wam, że zostało dozwolone, że możecie…

Papież orzekł, a nie Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel! Mury Watykanu, mury Rzymu, dla Pana Jezusa, to za wysokie progi. Tam Boskiej nauki, nie uświadczysz, ponieważ to papież posiada władzę związywania i rozwiązywania. A jeżeli w to nie wierzysz, to bój się papieskiego miecza i ewentualnej anatemy!

Oto niektóre nauki papieża Jana Pawła II, bałwana, bożka, który nawet będąc nieżywy, oszukuje moich Rodaków.

Katechizm Kościoła Katolickiego, słowo wstępne, papież Jan Paweł II.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale