0 obserwujących
56 notek
31k odsłon
110 odsłon

Wyborca, który mówi nie

Wykop Skomentuj16

"Reasumując, polski kapitalizm charakteryzuje się masowym bezrobociem, dużą liczebnie warstwą ludzi żyjących w ubóstwie, wysokimi i ciągle rosnącymi rozpiętościami płacowymi i dochodowymi. Na drugim biegunie znajduje się zróżnicowana co do charakteru i zasobności warstwa właścicieli i dysponentów kapitału o silnej, klientelistycznej lub otwarcie korupcyjnej więzi między nimi. Oba te bieguny to rezultat nie tyle żywiołowych procesów rynkowych, ile świadomej działalności (i zaniechań) państwa".

Tadeusz Kowalik Polska Transformacja.

Na ten system nie ma mojej zgody. Nie będę go legitymizował ani czynnie, głosując, ani biernie, zostając w domu. Pójdę i oddam głos, na tego, kogo nie chcą u władzy widzieć ci, którzy nam ten ustrój zgotowali. Pójdę i zagłosuję, choć nie mam zbyt wielkiej wiary w to, że wiele zmieni.

Ale zrobię to by choć symbolicznie powiedzieć NIE tej elicie, która odpowiada za ten stan. Autorytetom, którzy swoją pozycję wykorzystują do pouczania maluczkich, że ich bieda to ich wina. Medialnemu establiszmentowi sprzedającemu fałszywie kolorowy obraz świata. Ekspertom niewidzącym społecznych kosztów własnych teorii. To wasza wina i to będzie wasza klęska.

 

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale