0 obserwujących
113 notek
26k odsłon
  182   0

Już ponad tydzień protestów w Chartumie - będzie Arabska Wiosna?

Od zeszłej soboty trwają antyrządowe protesty w Chartumie, dziś mija więc ich dziewiąty dzień. W piątek, po modlitwach w meczetach, do studentów przyłączyli się ludzie z ulicy. Dzień w dzień policja używa przeciw demonstrantom gazu łzawiącego, długich kijów, a niekiedy także - gumowych kul. Codziennie dochodzi także do aresztowań młodzieżowych aktywistów, których losy - na ile to w ogóle możliwe - śledzi wolnościowa organizacja Girifna. Są regularne doniesienia świadków, że w rozbijaniu demonstracji biorą także udział osoby ubrane po cywilnemu (ochotnicy?). Czy Sudan zmierza w stronę kolejnej odsłony Arabskiej Wiosny? Poniżej dwa materiały video z ostatnich dni.

 

Piątek/sobota (Al Jazeera; trudno mi dokładniej ustalić dzień, bo nie znam arabskiego):

 

Dziś (niedziela 26 czerwca), protesty wcale nie wygasają; zdaje się być jeszcze bardziej gorąco niż np. w pierwszej części tygodnia..

 

Dziś do protestów, choć poza Chartumem, włączyli się także prawnicy. Podobno wyszli na ulice okalające budynek sądu w El-Obeid, stolicy stanu Kordofan Północny. Według świadków, część z nich została aresztowana. [źródło]

-

blog związany jest z inicjatywą Modlitwa za Sudan

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale