31 obserwujących
451 notek
494k odsłony
1045 odsłon

Polska likwiduje dawne lotniska wojskowe. Pora to powstrzymać.

Wykop Skomentuj1

Czy Polska jest przygotowana na ewentualny konflikt militarny? Patrząc na los wojskowych portów lotniczych, na pewno nie. Z około 60 lotnisk wojskowych ongiś otwartych, dziś czynnych jest zaledwie kilka. W przypadku konfliktu militarnego może się okazać że lotnisk jest po prostu- zbyt mało.

Problemem Polski jest przede wszystkim likwidacja portów powojskowych. W Polsce zlikwidowano ponad połowę z nich. Resztę porzucono.

Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie doszło do likwidacji wojskowych portów lotniczych na taką skalę jak to ma miejsce obecnie. Weźmy na przykład Dolny Śląsk. Zlikwidowano porty w Krzywej koło Bolesławca, w Szprotawie- Wiechlicach, w Żaganiu- Tomaszowie, w Brzegu- Skarbimierzu, Legnicy, w Jeleniej Górze, w Nysie, w Gliwicach, w Katowicach- Muchowcu, w Częstochowie- Rudnikach, etc.etc.

Polska potrzebuje gwałtowanej zmiany dotyczącej polityki infrastruktury wojskowej. Fizyczna likwidacja dawnych lotnisk wojskowych powinna być natychmiast powstrzymana w obliczu obecnej, niepewnej sytuacji międzynarodowej. 

Czy Polska już nie potrzebuje lotnisk? W Polsce rasowych ekonomistów jest niewielu, niewielu też zna historię tego kraju. Historię wielu wojen. 

We współczesnej wojnie kluczową rolę odgrywa lotnictwo. Likwidacja lotnisk w obliczu tak niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej będzie w mojej ocenie niepowetowaną stratą.

W Polsce bezpowrotnie zlikwidowano wiele dawnych lotnisk wojskowych- często zupełnie bezrefleksyjnie. Nadal rozbierane są lotniska wojskowe w Kołobrzegu- Bagiczu czy w Legnicy.

Proponuję uchwalenie ustawy która zablokuje możliwość likwidacji lotnisk wojskowych oraz zobliguje samorządy do naprawy pasów startowych lotnisk i dostosowania ich do wykorzystania awaryjnego w przypadku zagrożenia wojną.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo