Blog
W oczekiwaniu na Katechon
Adam Wielomski
Adam Wielomski Redaktor naczelny "Pro Fide Rege et Lege", reakcyjny publicysta katolicki, ultramontanin.
15 obserwujących 292 notki 390769 odsłon
Adam Wielomski, 27 września 2009 r.

Błędna nauka katolicka "Tygodnika Powszechnego"

Z wielkim zdziwieniem i bólem przeczytałem artykuł x. Adama Bonieckiego „In vitro i biskupi”, który ukazał się ostatnio na łamach „Tygodnika Powszechnego”, a więc gazety, która przedstawia się jako czasopismo katolickie, wyrażające poglądy chrześcijańskich intelektualistów.

Zakaz procedury in vitro wydaje się być jednoznaczny w świetle nauczania Kościoła katolickiego. Zna to stanowisko Kościoła także i x. Boniecki, gdyż sam przywołuje w rzeczonym artykule „Donum vitae” Jana Pawła II z 1997 roku. Mimo to ten znany dziennikarz katolicki wprost skrytykował list Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Episkopatu za poparcie udzielone dla obywatelskiego projektu ustawy zakazującego tego niemoralnego i zbrodniczego procederu. W cytowanym artykule autor wydaje się mieć więcej zrozumienia dla ludzi uczestniczących w tym nagannym procederze, niż dla jego krytyków i przeciwników rekrutujących się tak spośród laikatu jak i hierarchii Kościoła Rzymskokatolickiego i powołujących się na nauczanie Jana Pawła II w tym względzie.

Na szczęście ten godny pożałowania wybryk miał miejsce w czasopiśmie wydawanym w Krakowie, a więc podlegającym jurysdykcji kard. Stanisława Dziwisza – wieloletniego najbliższego współpracownika naszego papieża Jana Pawła II. Dlatego wyrażam nadzieję, że w tym bulwersującym przypadku reakcja wobec błędu będzie natychmiastowa i zgodna z linią Benedykta XVI zamierzającą do większego rygoryzmu w najistotniejszych dla naszego Kościoła kwestiach.

Adam Wielomski
 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • In vitro i aborcja Proszę zobaczyć na sprawy in vitro i poprawki konstytucyjnej aborcji - za...
  • Po co naciskać? 1. Macierwicz nie zbiera żadnych podpisów, to tylko po to, aby nam zamydlić...
  • Zdzwi się Pan Ja, podobnie jak Pan, jestem wieśniakiem. Warszawską również pogardzam.

Tematy w dziale