Osowa22 Osowa22
104
BLOG

Czy październik i listopad będą rzeczywiście takie ciepłe?

Osowa22 Osowa22 Pogoda Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Portal pogodowy Twoja Pogoda kilka dni temu napisał tekst, w którym stwierdził, że październik i listopad będą bardzo ciepłe. Czy rzeczywiście tak będzie? Prognoza na podstawie wróżb tarota.

W jednym z ostatnich swoich tekstów portal pogodowy Twoja Pogoda, zwany czasami prześmiewczo przez niektórych złośliwych osób Smroda napisał, że po rekordowo gorącym wrześniu tutaj cytat - "Zgodnie z naszymi prognozami, które już na początku sierpnia jednoznacznie wskazywały na wyjątkowo gorący wrzesień również nietypowo ciepło, sucho i słonecznie będzie też w październiku i listopadzie. Zapowiada się tym samym bardzo długie i przyjemne babie lato".  

W tym tekście będę się chciał odnieść i przeanalizować właśnie dwa nadchodzące miesiące październik i listopad. Twoja Pogoda już z góry stwierdziła, że październik zapowiada się bardzo gorąco. Czy rzeczywiście tak będzie? Według mnie nie. Owszem, pierwsza dekada powinna być jeszcze dosyć przyjemna z Babim Latem. Jednak już od dawna na łamach bloga sugeruję, że druga część miesiąca będzie znacznie inna niż ta, do której przyzwyczaił nas październik w ostatnich latach. Pojawią się opady śniegu i śniegu z deszczem nawet na nizinach,a w dzień temperatura z trudem będzie przekraczać 5 stopni.

Dodatkowo w październiku możemy zmagać się z silniejszymi wichurami. Nie jest właśnie wykluczone, że w tym miesiącu bardzo mocno obudzi się strefowa cyrkulacja powietrza, co spowoduje, że do naszego kraju często będą przychodzić nawet wtórne fronty atmosferyczne z silnym wiatrem oraz mocniejszymi opadami deszczu, więc aura będzie raczej mało przyjemna. Nie jest też wykluczone, że pojawi się jakaś wichura z wiatrem przekraczającym przekraczającym ponad 100-120 km/h!!. Także w tym roku październik przyniesie zdecydowanie mniej Babiego Lata niż rok i dwa lata temu.

Także początek listopada zapowiada się od dawna wręcz...zimowy. Prawdopodobnie 1 listopada zamiast bluz założymy cieplejsze kurtki, szaliki i czapki. Na szczęście ten atak chłodów nie potrwa długo, bo po 4-5 listopada przyjdzie jeszcze na kilkanaście dni Babie Lato, także to będzie tylko incydent, a nie trwały pochód zimy. Ogólnie listopad będzie znacznie cieplejszy niż rok i dwa lata temu, ale już ładniejsze dni będą się mieszać z deszczowymi i pochmurnymi, więc nie zawsze aura będzie przyjemna. Także będzie to raczej aura w kratkę.

Także październik po raz pierwszy od kilku lat może być bardziej deszczowy, wietrzny i chłodniejszy, zwłaszcza w drugiej połowie, a listopad na samym początku przyniesie wręcz powiewy zimy. Także nie cały październik i listopad będzie tak ciepły jak sądzi Twoja Pogoda.

Osowa22
O mnie Osowa22

https://adriandudkiewicz.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości