Osowa22 Osowa22
120
BLOG

Ile Lewicy jest w Lewicy?

Osowa22 Osowa22 Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Starsi wyborcy doskonale pamiętają rządy SLD i Leszka Millera i jak wówczas tamta Lewica przypominała partię konserwatywno-liberalną rodem z dzisiejszej Konfederacji. Łukasz Litewka udowodnił, że nie zmieniło się w tej partii nic.

Ostatnio w ogólnopolskich mediach zrobiło się głośno o Łukaszu Litewce. Ten nowy poseł Nowej Lewicy zasłynął tym, że jako poseł formacji opowiedział się za tym, że iż nie jest za aborcją na życzenie do 12. tygodnia życia. Teraz poseł wyznał tez, że wierzy w Boga i się tego nie wstydzi. Litewka pytany przez „Gazetę Wyborczą”, czy poprze wprowadzenie aborcji do 12. tygodnia życia, odpowiedział: Tylko w uzasadnionych przypadkach, np. wtedy, gdy zagraża życiu i zdrowiu kobiet. Przyszłe mamy nie mogą obawiać się zachodzenia w ciążę.

Ostatnio Nowa Lewica kreowała się na formację, która będzie bronić praw kobiet, także do aborcji oraz nie będzie podlizywała się biskupom oraz klerowi jak to było za czasów rządów SLD w latach 1993-1997 oraz 2001-2005. Młodsi wyborcy tego nie pamiętają jak lewicowy rząd Leszka Millera ciął wydatki na ulgowe przejazdy dla studentów, ograniczał wsparcie dla bezrobotnych przy 20% bezrobociu, a z drugiej strony hojnie obdarzał milionerów podatkowymi prezentami oraz ulgami zachodnie firmy chcące inwestować w Polsce. Sam Leszek Miller jeździł do Watykanu i klękał przed obliczem mafii obrońcy pedofilów JPII.

Takiej polityki nie powstydziłby się Sławomir Mentzen i Konfederacja. Wszak sam lider tej skrajnie prawicowej partii powiedział latem, że za rządów SLD i Leszka Millera było nawet lepiej, a tamto SLD prowadziło politykę konserwatywno-liberalną, dobrą w zasadzie tylko dla biznesu. Trudno o lepszą rekomendację jaka była polityka tamtejszej Lewicy, chyba tylko z nazwy. Ostatnio Włodzimierz Czarzasty i spółka przekonywali, że te ponure czasy odeszły w niepamięć i teraz przez sojusz z partią Razem Nowa Lewica chce być rzeczywiście lewicą nie tylko z nazwy.

Jak widać po wypowiedziach posła Łukasza Litewki w dawnym SLD nie zmieniło się nic, a do partii przyjmowani są działacze, którzy mają konserwatywne poglądy rodem z PiS i Konfederacji. Dziś wszak wystarczy bronić praw zwierząt i już się jest uznany za lewicowca, chociaż to szerokie pojęcie, a taki aktywista gospodarczo może być liberałem. Tak było chociażby w przypadku na szczęście już upadłego Ruchu Palikota, który gospodarczo przypominał w programie najczarniejsze czasy Leszka Balcerowicza. 

Dlatego nie dziwi po ostatnich wyborach to, że dawne SLD i Wiosna dostały na Lewicy baty od partii Razem, która staje się w tej formacji coraz mocniejsza. Jeśli by Lewica wypadła z Sejmu to jedynie szkoda by mi było właśnie ideowej partii Razem, która nie zgodziła się na dołączenie do liberalno-konserwatywno-kościółkowej koalicji TD - Lewica - KO, gdzie sam Hołownia  nie chca nawet zmieniać obecnej ustawy aborcyjnej, a poddać ją pod referendum. Dlatego jedyna w miarę programowa Lewica to Razem. Reszta to jakiejś odpadki nazywane dla niepoznaki Lewicą, które popierają na przykład obniżkę podatków dla milionerów jak Biedroń czy Śmiszek.

Osowa22
O mnie Osowa22

https://adriandudkiewicz.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka