Osowa22 Osowa22
163
BLOG

PiS jak Trump i Bolsonaro dobrowolnie władzy nie odda

Osowa22 Osowa22 Polityka Obserwuj notkę 16
Skrajna prawica pokazuje, że jako partia dyktatorska dobrowolnie władzy opozycji nie zamierza oddawać. Tym bardziej PiS jako zorganizowana grupa przestępcza.

Co prawda na razie w Polsce Jarosław Kaczyński mając jeszcze pełnię władzy czołgów na ulicę nie wysyłał, ale dyktatorzy jeśli nie muszą tego robić, to nie robią. Weźmy na przykład prezydenta Turcji Recepta Erdogana, który poza jednym zamachem stanu z zagranicy przeciwko własnym obywatelom, którzy na niego głosują czołgów również nie wysyła. Tak samo Wiktor Orban na Węgrzech też wygrywa wybory, więc czołgów na ulice swoich miast też nie wypuszcza. Jednak jeśli traci władzę, nie potrafi się z tym pogodzić i wyprowadza swoje siły na ulicę.

Widzimy to doskonale na przykładzie zatrzymania posłów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Młodsi wyborcy pewnie nie pamiętają, ale właśnie ta dwójka doprowadziła do rozpadu koalicji bardzo dobrej dla Polski, czyli PiS - LPR - Samoobrona poprzez aferę gruntową. Andrzej Lepper stracił stanowisko w wyniku pomówień, bo okazało się, że jest niewinny, ale ta sprawa zakończyła jego karierę polityczną. Tak samo jak jego partii, która po wyborach w 2007 całkowicie wypadła już z wielkiej polityki, podobnie jak Liga Polskich Rodzin, a elektoraty tych partii przejął PiS.

Pamiętacie zapewne co robili Donald Trump po przegranych wyborach w 2021. Niesławny atak na Kapitol, co kompletnie podkopało stan amerykańskiej demokracji. To samo zrobił po wyborczej porażce brazylijski dyktator Jairo Bolsonaro, który wysłał swoich ludzi w stolicy kraju Brasilii na państwowe urzędy. Co łączy PiS, Trumpa i Bolsonaro, Erdogana, Putina i Orbana? Wszyscy należą do prawicowej międzynarodówki kierowanej przez Węgry, a uprawiali bądź uprawiali nowoczesny populizm i dyktatorskie rządy. Co prawda w Polsce Jarosław Kaczyński jak mówiłem takich rzeczy nie musiał robić, ale robi teraz.

Już widać, że PiS zamierza robić obstrukcję uliczną. Zbiera swoich sympatyków na marsz 11 stycznia. Co prawda to samo robiła Koalicja Obywatelska i ma do tego prawo, ale kto wie, czy nie skończy się to takimi samymi wydarzeniami jak w 2021 podczas ataku na Kapitol? Jarosław Kaczyński uprawia nowoczesny populizm. Ma rzeszę fanatycznych wyznawców, a prezydent Andrzej Duda jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Nie wygląda to dobrze, bo przecież pałac prezydencki może właśnie wysłać na ulicę czołgi i nawet wprowadzić stan wojenny.

Pamiętajcie, dyktatorzy nigdy dobrowolnie władzy nie oddają. Niektórzy się śmiali jak w TVN24 politycy ówczesnej opozycji nazywali Jarosława Kaczyński dyktatorem, a co niektórzy wierni wyborcy PiS mówili, że to bzdury, bo nie wyprowadził czołgów na ulice. Jeszcze raz powtarzam, dyktator jeśli nie musi tego robić, to tego nie robi. Ale teraz sytuacji w naszym kraju jak już wcześniej pisałem się zaognia i kto wie co będzie. PiS to zorganizowana mafia przestępcza, co dokładnie pokazuje afera przy wyborach kopertowych i łamaniu konstytucji w kwestii wyborów do TK czy Sądu Najwyższego. Oni nie cofną się tak jak demokratyczna opozycja w 2015 roku przed wykorzystaniem siły na ulicy. Nie potrafią oddać władzy.

Zapraszam też na mój filmik o cenach benzyny - https://www.youtube.com/watch?v=N4V7Qs6Y57w&t=34shttps://www.youtube.com/watch?v=N4V7Qs6Y57w&t=34s

Osowa22
O mnie Osowa22

https://adriandudkiewicz.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka