4 obserwujących
274 notki
65k odsłon
  96   0

Wyjaśniła się sprawa immunitetu Banasia. Konflikt ze Zbigniewem Ziobrą

Prokuratura wystąpiła o odebranie immunitetu Marianowi Banasiowi z powodu nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.

Ta sama prokuratura nie występuje przeciwko Michałowi Dworczykowi z powodu  nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, a te miały miejsce.

Teraz wiemy dlaczego.

W wielu komentarzach pisałem o wykorzystywaniu pieniedzy z Funduszu Sprawiedliwości przez Zbigniewa Ziobrę do obdarowywania swoich znajomych i popleczników politycznych.  Pieniędzy, które powinny być przeznaczane dla ofiar przestępstw.

NIK przeprowadził kontrole tego Funduszu i wyniki tej kontrolo okazały się niekorzystne dla Z. Ziobry. Po kontroli syna M. Banasia został zatrzymany przez CBA :-).

Najgorsze jest jednak to,  że Ziobro kompletnie lekceważy wyniki tej kontroli, "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi"?

Jest to kolejny przykład bezkarności polityków Zjednoczonej Prawicy i jawnego lekceważenia przez nich prawa. Wyobrażacie sobie państwo reakcję Ziobry, gdyby tak zareagował jakiś opozycyjny samorządowiec na wyniki kontroli swojej gminy?


Na to, że pan Ziobro jest obrzydliwym komuchem mamy kolejny dowód, otóż Zbigniew Ziobro złożył wniosek do Trybunału Julii Przyłębskiej, w którym  - zwraca się o stwierdzenie NIEKONSTYTUCYJNOŚCI PRZEPISU Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności - chodzi o art. 6 ust. 1 zdanie pierwsze tej konwencji, który brzmi

"Każdy ma prawo do sprawiedliwego i publicznego rozpatrzenia jego sprawy w rozsądnym terminie przez niezawisły i bezstronny sąd ustanowiony ustawą przy rozstrzyganiu o jego prawach i obowiązkach o charakterze cywilnym, albo o zasadności każdego oskarżenia w wytoczonej przeciwko niemu sprawie karnej".


Art. 45  polskiej Konstytucji

1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale