5 obserwujących
333 notki
79k odsłon
  432   0

Polski nieŁad na śmietnik

Jest takie powiedzenie

"Jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś pijany, możesz to zignorować. Jeśli mówią ci to dwie osoby, możesz zacząć się niepokoić. Jeśli wszyscy dookoła ci to mówią, to idź do domu i połóż się spać"

Mądrzy ludzie mówili, że za szybko, że zbyt zagmatwane, a efekty nie będą takie jak rząd ogłasza. Wszystko na nic.

Gdyby te głosy pochodziły tylko od opozycji, to od biedy bym to zrozumiał, ale zastrzeżenia pochodziły od ludzi kompletnie nie związanych z polityką, ludzi którzy na co dzień zajmują się finansami,  podatkami, płacami czyli szeroko pojmowana księgowością.
I co? I nic.

Polski nieŁad ma 3 miesiące, już był modyfikowany kilka razy, a teraz premier Morawicki ogłosił, że będzie wyrzucony na śmietnik.

Oczywiście nie dlatego, że to bubel, przygotowany i wdrażany przez ignorantów, ale z powodu Putina :-). To Putin dopisał PiS-owi Ulgę dla Klasy Średniej ((A x 6,68% – 380,50 zł) ÷ 0,17 lub [A x (– 7,35%) + 819,08 zł] ÷ 0,17), to Putin sprawił, że pojawił się zapis odbierający samotnym matkom prawo do rozliczenia podatku z dziećmi, to wywiad Putina namówił do likwidacji odliczana składki na NFZ od podatku itd.

Na szczęście wspaniały PiSowski rząd się zorientował i likwiduje te podłe putinowskie prowokacje.

A tak na poważnie,

część propozycji PiS nie była wcale głupia, bo rzeczywiście było tak, że ludzie pracujący na umowę o pracę płacili wyższe (procentowo) podatki od osób samozatrudnionych, jaki jest sens ściągania składki na NFZ, a potem oddawania jej większej części z powrotem?

Polskie podatki ( i nie tylko) wymagają reform, ale musze one być przygotowane przez fachowców, konsultowane ze społeczeństwem, mają być jasne dla ludzi, którzy je płacą.

PiS takich reform przeprowadzić nie potrafi, ani w podatkach, ani w żadnej innej dziedzinie, a powód jest jeden i nazywa się NOMENKLATURA.

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale