Ajgor Ajgor
235
BLOG

Pisowska "pomoc" dla emerytów

Ajgor Ajgor Polityka Obserwuj notkę 36

Moja mama (osoba w podeszłym wieku) złamała nogę, wysoko, przy biodrze. Na medycynie się nie znam, ale w wypisie jest coś o endoprotezie połowiczej stawu biodrowego. Operacja przebiegła pomyślnie, ratownicy po tygodniu przywieźli i wnieśli mamę do domu. Szpital wystawił skierowanie na rehabilitacje w trybie cito,  czyli w trybie pilnym.

Jaki jest czas oczekiwania na rehabilitację w trybie pilnym, za rządów PiS?

Pierwsza przychodnia - 9 miesięcy.

Druga przychodnia - rok 2025.

W trzeciej nikt nie odbierał telefonów.

Pakiet 10 prywatnych wizyt w domu 1200 zł.

W 2012 roku dwukrotnie miałem kontuzję, po których musiałem się rehabilitować, pierwsza w pod koniec czerwca, rehabilitacja pod koniec września, druga kontuzja w listopadzie, rehabilitacja pod koniec stycznia.

Rok wcześniej z powodu nadwyrężenia stawu barkowego dostałem skierowanie również na rehabilitację, czekałem około 1,5 miesiąca.

Dla zapominalskich PiSowców , wówczas rządziło PO.

Mama mieszka w 4 piętrowym bloku z wielkiej płyty bez windy, budynek już dawno ocieplony, ale jest ciekawy , jak technicznie w takich budynkach zainstalować windę, bo ja możliwości nie widzę, ze względu na brak miejsca, ale może jakiś salonowy architekt potrafi mi wytłumaczyć, że to jednak jest możliwe.


A do sympatyków Konfederacji mam pytanie, czy potrafią wycenić koszt takiej operacji, transport i rehabilitację? Bo mamę czeka jeszcze 3 tygodniowa rehabilitacja w stacjonarnym ośrodku. Czy bon wartości 5000 na to wystarczyłby?

Ajgor
O mnie Ajgor

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka