Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
73 obserwujących
1599 notek
1348k odsłon
  154   0

Świat zwariował?


Największa ludzka marionetka świata - wszyscy ?

WIZJE ARTYSTYCZNE CZY PRZYSZŁOŚĆ

mAGAZYN I wARSZTAT CZĘŚCI ZAMIENNYCH 

image

https://youtu.be/qWR59hjuhkU

https://youtu.be/_q_uChxD9-Y


https://snuffpuppets.com/cabinfever/

“This is incredibly surreal, yet somehow comforting to watch.” – Joshua JH from YouTube

image

Warsztaty rozwoju społeczności Snuff Puppets, People's Puppet Project ( PPP ) to wyjątkowy model, w którym różne grupy społeczności intensywnie pracują z Snuff Puppets w celu zaprojektowania, zbudowania i wykonania własnych gigantycznych spektakli kukiełkowych na świeżym powietrzu.

People's Puppet Project to proces rezydencji i warsztatów artystów, których celem jest nawiązanie kontaktu z ludźmi i umożliwienie im dostępu do własnej kreatywności, jednocześnie wnosząc wkład i uczestnicząc w ich własnej lokalnej kulturze.

Wszystkie projekty PPP są dostosowane do możliwości i pożądanych wyników społeczności. Nasze techniki warsztatowe są odpowiednie dla wszystkich uczestników w wieku powyżej 14 lat i niezależnie od wykształcenia lub doświadczenia: artystów, studentów lub zwykłych ludzi.

Warsztaty są całkowicie unikalne dla Snuff Puppets. Uczestnicy warsztatów są umieszczani w centrum procesu twórczego, aby napędzać rozwój postaci, problemów i lokalnych historii, które chcą zgłębiać i udostępniać. Projekty prowadzą do wysokiej jakości spektakli, które są technicznie i wizualnie niezwykłe, a jednocześnie tworzą pracę, która ma autentyczne znaczenie dla społeczności ludzi, którzy ją stworzyli. PPP wydajność może być niedoprzędzarki olbrzymie akty marionetka, kukiełka gigantyczna parada, odkryty gigant kukiełkowe, albo jakaś kombinacja wszystkich tych opcji.

W Wiktorii projekty lalek naszych ludzi mogą być również wykorzystywane jako projekt wynikowy dla VCAL (Victorian Certificate of Applied Learning) Unit 1 Personal Development Skills Intermediate and Senior Level.

„Stworzenie lokalnej historii z lokalnymi mieszkańcami i historiami naprawdę poruszyło moje serce”.

- Uczestnik PPP

 

Wszyscy się rodzą, wszyscy płaczą, wszyscy srają, wszyscy umierają

image

Każdy jest gigantyczną ludzką marionetką o długości 26,5 mz przegubowymi, odłączanymi i interaktywnymi częściami ciała i narządami. Ambitny pod względem zakresu i tematu, jest największą ludzką marionetką na planecie i reprezentuje istotę człowieczeństwa każdego.

https://youtu.be/CnbxO7P7Xnk


Każdy build jest eksperymentalny; to trochę niewyobrażalne, tak duże i złożone, ale bez zaawansowanego technologicznie projektu. Jego stworzenie jest brutalne: szorstkie: ręcznie robione. Wszyscy są płci i wielorasowi. Każdy jest nie tylko jedną marionetką, ale mnóstwem niezależnych, wędrujących po ludzku części ciała i narządów; wszyscy są postaciami własnej epickiej opowieści o ludzkiej egzystencji.

To doświadczenie dla wszystkich trwa 90 minut. Wszyscy leżą w teatrach, na zewnątrz w parkach i na otwartych przestrzeniach publicznych. W spoczynku Każdy śpi, oddycha i porusza się. Każdy to wciągające doświadczenie. Widzowie mogą chodzić, siedzieć, leżeć, wchodzić do środka i przytulać się do każdego i wszystkich jego pięknych części ciała. Gigantyczna ludzka marionetka jest oglądana w 360 stopniach.

Utwór zaczyna się od śmierci gigantycznej ludzkiej marionetki przez cegłę rzuconą w głowę Everybody . Głowa pęka, a mózg wycieka. Każdy patrzy, jak jego życie migocze przed jego oczami, od narodzin przez życie, a ostatecznie do śmierci. Teraz niezależne części ciała i narządy każdego z nas wykonują podróż przez kolejne etapy życia. Wszyscy są w 4 aktach: wszyscy się rodzą, wszyscy płaczą, wszyscy sra, wszyscy umierają.

Ludzcy performerzy grają publiczność lub przechodniów, którzy są przenoszeni do mózgu Everybody , a następnie wyrzucani z niego .

Każdy składa się z: ust, oczu, kupy, stopy, ucha, nosa, mózgu, płuc, dziecka, penisa, pochwy, pośladków, skóry, serca, dłoni, jelit, piersi i włosów. A z gośćmi, Świnią i Cegłą

„Histeryczne, ale rozpustne świętowanie ludzkiego ciała”. - ArtsHub

Największa marionetka na świecie Wszyscy w wiadomościach za rozpowszechnianie się wirusa.Wszyscy promo VIDEO jest wirusową sensacja miliony poglądów na całym świecie.

Pokaż historię

Virada Cultural - São Paulo, Brazylia, 2016

SummerSalt Festival - Melbourne, 2015

Testing Grounds - Melbourne, 2014 ( zapowiedź )

https://snuffpuppets.com/what-we-do/punchagathe/

image


Punch Agathe to transglobalna superbohaterka, która urodziła się w Melbourne, dorastała w Kongo, zmarła w Niemczech i odrodziła się we Wszechświecie. Jej lista wyczynów, początkowo stworzona w ramach People's Puppet Project w Kinszasie, DRK w 2017 roku, stale rośnie, jest wspomagana przez globalną sieć artystów, którą zbudowała wokół niej. Po pandemii planuje wrócić do Kinszasy, zdobyć własny mózg AI i otrzymać oficjalne obywatelstwo republiki Uzupis.


KREATYWNA DRUŻYNA

Oryginalny twórca: Andy Freer

Współpracownicy / wykonawcy: Andy Freer, Stephane Hisler, Mitch Jones, Lachlan Plain, KT Prescott, Daniell Flood, Erin Hall, Eleanor Lindberg, Aidan Min, Daniele Piodomani, Elin Soderlund, Ruth Twardy, Nick Wilson, Rosalind Hall

Poprzedni współpracownicy: Marco Cher-Gibard, Roman Tucker, Ryan Williams, Gabriel Bercovich, Joe Blank, Amber Craven, Angie Orrego, Matt Plummer, Phillipe Reynolds, Kerry Scarvelis, Toni Smith

https://snuffpuppets.com/what-we-do/swamp/

image

ajnowsze dzieło Snuff Puppets SWAMP to tłuste, pierwotne błoto, w którym życie zaczyna się od krwi, a kończy na popiele.

Komar, Sroka, Lyrebird, Koala, Wąż i Jaszczurka z Falbaną Szyją - każdy z nich zapewnia spokojne życie. Wilk workowaty chodzi tam iz powrotem. Uśpiony wir zaczyna wirować, schodząc w świat kurzu i krwi, wody i płomieni, uduszonych drzew, rozpuszczonej skóry, kałuż łez, koców kości. Wąż pochłania scenę, a potem siebie. Od nas zależy, czy będzie to cykl, czy zakończenie.

SWAMP łączy unikalną ręcznie robioną estetykę Snuff Puppets, lekceważący styl wykonania i dynamiczne wykorzystanie muzyki z mapowaniem na żywo i szorstką, ilustracyjną scenografią. Rezultatem jest mroczna, komiczna alegoria gwałtownej przemiany u progu antropocenu.

(Zdjęcie: Eben Greaves)

https://snuffpuppets.com/


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale