Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
74 obserwujących
1662 notki
1379k odsłon
  760   2

Sieć 5G - w "objęciach" wielkiego brata i siostry

Sieć 5 G o wielkiej przepustowości obiegu informacji do i od odbiorcy w wielu aspektach życia społecznego czyli to co interesuje ministerstwo MSWiA, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia, Policję, Straż Miejską i Ministerstwo Obrony, ABW i CBA oraz CBOŚ: wszystko to co służy wolności obywatela (zdanie przedstawiciela Sieci PLUS) jest faktem dokonanym nie tylko w Warszawie ale i w innych miastach Polski.

https://youtu.be/xMeMwBgvkag


Polacy są pragmatyczni.

https://warszawa.naszemiasto.pl/5g-warszawa-udostepniono-mape-sieci-5g-sprawdz-gdzie/ar/c1-7702103

5G, Warszawa. Udostępniono mapę sieci 5G. Sprawdź, gdzie złapiesz zasięg w stolicy

Redakcja WarszawaRedakcja Warszawa13 maja 2020

5G, Warszawa. 11 maja 2020 r. została uruchomiona pierwsza w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast, m.in. w Warszawie. Powstała też mapa sieci 5G, na której zaznaczono zasięg. Szczegóły w tekście poniżej.

Sieć 5G w Warszawie

Plus w poniedziałek 11 maja uruchomił pierwszą w Polsce sieć 5G. 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast, m.im. na terenie Warszawy. Jeszcze wyższa szybkość – już do 600 Mb/s to nowa jakość rozrywki w dowolnym miejscu i czasie w technologii mobilnej. Pozwoli m.in. na oglądanie filmów w ultra wysokich rozdzielczościach, transmisje sportowe, oglądanie wydarzeń i programów w wysokiej rozdzielczości (4K, a nawet 8K) czy też korzystanie z technologii cloud gaming, umożliwiającej użytkownikom dostęp do gier komputerowych bez pobierania ich na urządzenie. Z sieci mogą korzystać ci, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji 5G i posiadają sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.


Jak sprawdzić zasięg 5G w Warszawie?

Wraz z uruchomieniem sieci 5G, powstała mapa zasięgu, dzięki której można poznać lokalizacje objęte 5G. Mapa dostępna jest TUTAJ. W wyszukiwarce wystarczy wpisać miasto lub ręcznie odszukać miejscowość. Z kolei w kolumnie po lewej stronie trzeba zaznaczyć pole o nazwie Internet 5G i LTE. Obszar objęty siecią 5G zaznaczony jest na kolor czerwony.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25638234,tajemnicze-nadajniki-przestraszyly-mieszkancow-wilanowa-to.html

Tajemnicze nadajniki przestraszyły mieszkańców Wilanowa. "To śmiertelne 5G". Jest odpowiedź urzędu

kn

27.01.2020 14:38

U zbiegu ulic Klimczaka i Sarmackiej w Wilanowie stanęły tajemnicze nadajniki. "To jest śmiertelne 5G. Wysokie częstotliwości powodują uszkodzenia DNA" - niepokoili się mieszkańcy w mediach społecznościowych. Urząd dzielnicy potwierdza, że wydał zgodę na rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej, mając na uwadze polepszenia szybkości transmisji danych. "Jest to bezpieczne rozwiązanie radiowe, spełniające wszelkie obowiązujące normy z zakresu środowiskowego' - uspokajają urzędnicy.

image

U zbiegu ulic Klimczaka i Sarmackiej oraz Osi Królewskiej i Sarmackiej w ostatnich dniach stanęły "stacje z bezprzewodową technologią". Urząd dzielnicy wskazuje, że mają poprawić zasięg komórkowy w okolicy i polepszyć szybkość transmisji danych. 

Nadajniki w Wilanowie przestraszyły mieszkańców. "To śmiertelne 5G"

Jak opisuje TVN Warszawa, ustawione na ulicy nadajniki zdążyły już przestraszyć mieszkańców Wilanowa. Część z nich nabrała podejrzeń, że urządzenia mogą służyć do testowania sieci komórkowej 5G, czyli tzw. sieci piątej generacji.


"To jest śmiertelne 5G. Wysokie częstotliwości sieci 5G powodują uszkodzenia DNA i prowadzą do nowotworów", "Jako mieszkaniec Wilanowa, wychowujący małe dziecko sprzeciwiam się nadajnikom 5G w miasteczku! - pisali mieszkańcy Wilanowa, cytowani przez TVN Warszawa. "To nie jest 5G. Zwykłe nadajniki, tyle, że mniejszego zasięgu" - wskazywali inni.


Urząd dzielnicy wskazuje, że rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne.


Jest to bezpieczne rozwiązanie radiowe, spełniające wszelkie obowiązujące normy z zakresu środowiskowego.

Zlokalizowanie instalacji nadawczo-odbiorczych tego typu w otoczeniu zabudowy mieszkalnej powoduje, że telefony użytkowników znajdujących się w zasięgu mogą nadawać ze znacznie mniejszą mocą, niż w sytuacji konieczności nadawania do odległej o setki metrów klasycznej stacji bazowej

- wskazują urzędnicy.

W komunikacie na stronie dzielnicy nie doprecyzowano, kto jest operatorem masztów, ani czy zostaną one w miasteczku Wilanów na stałe.


Sieć 5G w Polsce. Ministerstwo uspokaja

Zgodnie z Europejską Agendą Cyfrową do końca 2020 roku przynajmniej jedno duże miasto w każdym kraju Unii Europejskiej ma być pokryte siecią 5G. Sceptycy technologii twierdzą, że standard 5G jest znacznie bardziej szkodliwy od dotychczasowego i może powodować m.in. nowotwory. - Technologia 5 G nie różni się niczym od 4G, 3G czy 2G, z których na bieżąco korzystamy - uspokajała w "Studiu Biznes" wiceminister cyfryzacji, podkreślając, że zgodnie z obowiązującym stanem wiedzy nie ma żadnych dowodów, by sieć 5G była w jakikolwiek sposób szkodliwa dla zdrowia.

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale