Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
74 obserwujących
1675 notek
1387k odsłon
  361   2

Mówił dziad do obrazu, a obraz ani razu!

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

NOP – niepożądany odczyn poszczepienny. Czym jest i jak często występuje?

Miliony osób przyjęło już szczepionkę przeciw COVID-19 w Polsce. W niektórych przypadkach odnotowano NOP czyli niepożądane odczyny poszczepienne. W zdecydowanej większości miały one łagodną postać. Czym są NOP-y? Jak często występują i czy zawsze należy ich się bać? Wyjaśniamy poniżej.


NOP – co to jest?

Zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki – to oficjalna definicja niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Wyjątkiem jest podanie szczepionki przeciwko gruźlicy. W tym przypadku kryterium czasowe jest dłuższe niż cztery tygodnie. Uogólniając zatem, niepożądany odczyn poszczepienny to pogorszenie stanu zdrowia (często chwilowe i łagodne), które wystąpi w określonym czasie po szczepieniu.

Jak rozpoznać NOP?

Niepożądane odczyny poszczepienne mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Najczęściej spotykamy się z łagodnymi przypadkami. Co to oznacza w praktyce? Pacjenci po podaniu szczepionki mają podwyższoną temperaturę, a miejsce ukłucia można rozpoznać po zaczerwienieniu. Te objawy znikają same po krótkim czasie.


Inne objawy NOP to wysypka, kaszel, biegunka czy dreszcze. To lekarz określa, czy dany symptom, odnotowany po podaniu szczepionki, jest niepożądanym odczynem poszczepiennym. W Polsce NOP-y odnotowywane są średnio raz na 10 000 przypadków. Ryzyko wystąpienia niebezpiecznej reakcji anafilaktycznej (to silna reakcja po kontakcie z substancją uczulającą) występuje raz na 1 000 000 przypadków. Jest znacznie rzadsze niż ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań czy zagrożenia życia przy niektórych chorobach zakaźnych.


NOP a szczepienie przeciwko COVID-19

Setki tysiące ludzi przyjęło już szczepionkę przeciwko COVID-19 w Polsce. Niepożądane odczyny poszczepienne odnotowano w kilkuset przypadkach (Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 7178 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 6077 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

i w zdecydowanej większości miały one łagodną postać.)


Każda osoba po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19 pozostaje na obserwacji w punkcie szczepień. Dzięki temu, w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek, niepokojącego objawu, potrzebujący mogą otrzymać szybką i profesjonalną pomoc.


Bezpieczeństwo jest kluczowym kryterium, decydującym o dostępie do powszechności szczepień. W proces tworzenia szczepionki przeciwko COVID-19 zaangażowali się naukowcy z całego świata. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu szczepionek w krajach Unii Europejskiej wydaje niezależna Europejska Agencja Leków, po przeprowadzeniu wnikliwej weryfikacji tych produktów.


Bieżący raport dotyczący NOP


Dane na dzień: 1.05.2021 r.


Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 7178 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 6077 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.


Materiały

Bieżący raport dotyczący NOP​_1.05.2021

Bieżący​_raport​_dotyczący​_NOP​_1052021.pdf 8.11MB

>


Niestety obraz rzeczywistości sanitarnej i epidemiologicznej oraz żniwa w postaci nadmiarowych ZGONÓW jest przygnębiający.

Niestety Rząd i Pan Prezydent odmawia współpracy ze środowiskami lekarzy i intelektualistów którzy na TEMAT WALKI Z ZARAZĄ covid-19 MÓWIĄ I MYŚLĄ INACZEJ.

Nie tylko Smoleńsk nas podzielił ale i także tragiczne ZGONY NADMIAROWE w Rodzinach w Rzeczypospolitej AD 2021 ponad 100 000.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31073&Itemid=100

Nr 68 / (16) 2021 https://instytutsprawobywatelskich.pl/trzy-pytania-do-ministra-zdrowia-w-sprawie-bezpieczenstwa-i-skutecznosci-szczepien-na-sars-cov-2/

Dedykuję Ludziom Dobrej Woli:

jak niżej:

https://www.youtube.com/watch?v=ZzmbI_i4Tro

Pierre Perret - Wkrótce

Pierre Perret - Wkrótce

441 543 wyświetlenia•27 kwi 2021

Jean Louis Guimberteau

4 dni temu

Dziękuję Pierrotowi za otworzenie dla nas klatki dla ptaków, zamykamy ciała, ale nigdy umysł!


508


skopox

skopox

3 dni temu

Wkrótce będę miał 66 lat, a Ty towarzyszyłaś mojemu i moim dzieciom. Lubię w tobie wszystko: zabawne piosenki, poważne piosenki, twoją osobowość. Poza Borisem Vianem i Gilbertem Lafaille nie znam nikogo, kto wie, jak opanować wszystkie rejestry z taką inteligencją.


37


Bruno Audouin

Bruno Audouin

1 dzień temu

Jak wzruszający jesteś, Grand Pierre! Wyraźnie słyszymy mądrość ważonych słów, oznaczających nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Dziękuję nauczycielu !Trzy pytania profesorów, medyków do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale