Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
76 obserwujących
1831 notek
1464k odsłony
  339   0

Operacja wyszczepienia udała się - pacjenta zmarł na NOP, Kosmici ...

Źródło: PAP

Doktór Grzesiowski czy w domu funkcjonuje tak jak w szpitalu?

https://www.google.org/intl/en_us/covid-19/

ODPOWIEDŹ NA COVID-19

Wybuch COVID-19 odbił się na życiu i społecznościach na całym świecie. Aby pomóc osobom poszkodowanym, wspieramy i skalujemy skuteczne rozwiązania w trakcie tej pandemii — od natychmiastowej pomocy po długoterminowe odzyskiwanie i gotowość na przyszłość.

https://www.google.pl/search?q=Covid-19&source=hp&ei=ukmhYf-gJ7mW4-EPubGQEA&iflsig=ALs-wAMAAAAAYaFXyhuqo7Aq0aFaTNQDBy3wrc1tpD7w&ved=0ahUKEwj_5ZD69Lb0AhU5yzgGHbkYBAIQ4dUDCAc&oq=Covid-19&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAwyCwgAEIAEELEDEIMBMgsIABCABBCxAxCDATILCAAQgAQQsQMQgwEyCwgAEIAEELEDEIMBMgsIABCABBCxAxCDATIECAAQQzIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQ6CggAELEDEIMBEEM6CAgAEIAEELEDOhEILhCABBCxAxCDARDHARCjAjoOCC4QgAQQsQMQxwEQ0QNQAFiWLGC3UGgAcAB4AIABxQGIAZUJkgEDMC44mAEAoAEB&sclient=gws-wiz

https://www.money.pl/gielda/panika-na-gieldach-uderza-tez-w-polskie-spolki-6708902578207360a.html

Nowy wariant COVID-19 przeraził rynek. Uderza też w polskie spółki


Fatalnie rozpoczęła się ostatnia sesja giełdowa tygodnia. Inwestorzy wycofują pieniądze ulokowane wcześniej w akcjach w obawie przed nowym wariantem koronawirusa. Może być on odporny na szczepionki. Główne indeksy w Europie zaliczyły tąpnięcie. Panika nie omija warszawskiego parkietu i największych polskich spółek. - Po spokojnym czwartku, piątek na rynkach zaczął się od potężnych ruchów notowań - przyznaje Przemysław Kwiecień XTB.

image

Pandemia COVID-19 nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa (PAP, PAP/EPA/MARTIN DIVISEK)

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. Z coraz większymi liczbami zakażeń i zgonów mierzą się już niemal wszystkie kraje, a doniesienia o nowym wariancie sugerują jeszcze większe problemy. To poważnie psuje nastroje wśród inwestorów, którzy obawiają się powrotu restrykcji ograniczających działalność firm.

Niektórzy giełdowi gracze zaczęli wycofywać pieniądze z akcji, dostrzegli to inni inwestorzy i w efekcie w piątek rano obserwujemy paniczną wyprzedaż. Notowania głównych indeksów giełdowych poleciały ostro w dół.

- Po spokojnym czwartku, piątek na rynkach zaczął się od potężnych ruchów notowań - zauważa Przemysław Kwiecień, główny ekonomistka Domu Maklerskiego XTB.

Po 30 minutach handlu na giełdzie w Londynie i Frankfurcie spadki są na poziomie 3 proc. Blisko 4 proc. pod kreską jest francuski indeks. W Warszawie WIG20 jest pod kreską około 3,5 proc. Podobnie jak jego hiszpański odpowiednik.

Zobacz także: Money

Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak dużymi spadkami na giełdach, choć akurat na GPW od początku listopada nastroje dość mocno siadły. W efekcie notowania WIG20 spadły do najniższego poziomu od maja. W porównaniu ze szczytem z połowy października indeks jest około 13 proc. niżej.

W piątek około godziny 10.00 wśród 20 największych spółek z GPW tylko jedna była na plusie. To Mercator Medical (producent m.in. jednorazowych rękawic medycznych), który akurat na rozwoju pandemii biznesowo może tylko zyskać. Jego akcje drożeją o 7 proc.

Równocześnie po około 5 proc. spadła wartość spółek CCC, Santandera i JSW. One na razie najwięcej tracą. Panika nie omija spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Kilkuprocentową przecenę notują m.in. Tauron, KGHM, Lotos i PKN Orlen.

Nowy wariant koronawirusa?

Na globalnych rynkach, nie tylko na akcjach, są coraz silniejsze obawy o nasilanie się pandemii, szczególnie w Europie. Z powodu nowego, zidentyfikowanego w Afryce Południowej wariantu koronawirusa (B.1.1529 = Nu), który zdaniem ekspertów jest najgroźniejszy z dotychczas odkrytych i może być odporny na szczepionki, Wielka Brytania zamyka granice dla podróżnych z sześciu państw Afryki.

https://www.money.pl/gospodarka/swiat-boi-sie-nowego-wariantu-sars-cov-2-mamy-odpowiedz-ministerstwa-zdrowia-6708960036149888a.html

Przylądek Dobrej Nadziei?

Wersja NU wykryta w lotach pasażerów z 6 krajow Afryki w tym z RPA.

Nowy, groźny wariant koronawirusa znów zamknie Polaków w domach? Mamy odpowiedź Ministerstwa Zdrowia


IV fala pandemii wciąż przyspiesza, a w Afryce już pojawił się nowy, prawdopodobnie najgroźniejszy z dotychczasowych, wariant koronawirusa. Eksperci są bardzo zaniepokojeni, gdyż mutacja "Nu" jest zdolna szybko się rozprzestrzeniać. Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia, co jest planowane w związku z pojawieniem się odmiany wirusa. Czy Polacy znów zostaną zamknięci w domach?

image

Czy szczepionka uchroni nas przed nowym wariantem koronawirusa? (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Wariant B.1.1529 tzw. "Nu" został wykryty 11 listopada w Botswanie. Trzy dni później potwierdzono jego obecność u pacjenta w RPA, został też zidentyfikowany u 36-latka, który 13 listopada wrócił z Afryki Południowej do Hongkongu. Dotychczas oficjalnie potwierdzono 77 przypadków zakażenia tym wariantem. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że to dopiero początek.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale